Zestawy kreatywne i naukowe od Ranok Creative

W dobie nowoczesnych technologii, internetu i nadmiaru bodźców, dzieciom może być ciężko skupić uwagę, skoncentrować się i dążyć do zrozumienia otaczającego ich świata. Treści, przyswajane w szkole, czasem nie są wystarczające, by młody człowiek mógł zorientować się w swoich zainteresowaniach i aktywnie rozwijać umiejętności. Dlatego, wśród rodziców, dużą popularnością cieszą się zestawy kreatywne typy DIY (Do It Yourself – Zrób to sam), które angażują, dają poczucie satysfakcji i wpływają na ogólny rozwój. Dzisiaj chcielibyśmy napisać coś więcej o zabawkach firmy Ranok Creative, które są już dostępne na polskim rynku.

Ranok Creative – o firmie

Ranok Crative to ukraińska firma, której misją jest zaoferowanie dzieciom i ich rodzicom możliwości ciekawego, efektywnego i radosnego spędzania wolnego czasu. Wszystkie zestawy kreatywne Ranok są dedykowane nie tylko dzieciom , ale właśnie całym rodzinom. Wśród całej, bogatej oferty producenta, możemy wyróżnić poszczególne typy zabawek: gry i zestawy naukowe do przeprowadzania ciekawych eksperymentów, zestawy rozwijające twórcze i artystyczne zdolności oraz serię przeznaczoną dla dziewczynek w wieku szkolnym, dzięki której stworzą przyjemne, pachnące kosmetyki – m.in. mydełka czy kule do kąpieli z solą morską.

Czy zabawki Ranok Creative są bezpieczne?

To pytanie na pewno zadaje sobie wielu troskliwych rodziców. Uspokajamy – wszystkie zabawki Ranok posiadają liczne certyfikaty i spełniają wymogi europejskiej Dyrektywy w sprawie bezpieczeństwa zabawek 2009/48/EC. Zestawy „kosmetyczne” zawierają wyłącznie naturalne składniki, które są delikatne dla wrażliwej skóry i, oczywiście, posiadają badania dermatologiczne. Natomiast naukowe zestawy, w ramach których dziecko przeprowadzi doświadczenia z dziedziny fizyki czy chemii są wyposażone w niezbędne, ochronne gadżety np. rękawiczki oraz szczegółową instrukcją, z którą należy się zapoznać. Taki zestawy są także dedykowane dla dzieci ze starszych grup wiekowych – odpowiednio powyżej ośmiu czy dziewięciu lat.

Zestawy kreatywne Ranok

Ciekawą propozycją, przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym, jest seria Zestawy kreatywne – Magnesy DIY. W każdym zestawie znajduje się gips, formy do odlewu, farbki, pędzelek i taśma magnetyczna. Samo zadanie jest ciekawe i genialne w swojej prostocie. Maluch, z pomocą rodziców, musi odmierzyć odpowiednią ilość wody i wymieszać ją z proszkiem gipsowym tak, by powstała gęsta, kremowa masa. Następnie należy umieścić ją w foremkach i wcisnąć do środka kawałek taśmy magnetycznej. Po wyschnięciu odlewu, magnes jest gotowy to malowania kolorowymi farbkami. Zestawy są podzielone tematycznie – na zwierzątka, pojazdy oraz wróżki, motyle i kwiaty, a każdy z nich daje możliwość stworzenia ośmiu magnesów na lodówkę czy tablicę magnetyczną.

Jedną z serii, która pewnie bardziej przypadnie do gustu dziewczynkom niż chłopcom, jest seria Cekinowe obrazki. W zależności od konkretnego produktu, dostajemy zadanie ozdobienia szablonu księżniczki czy zwierzątek – zebry i niedźwiadka. Niezbędne będą kolorowe, mieniące się w świetle cekiny, których odpowiednia ilość znajduje się w zestawie, podobnie jak szpilki i styropianowa podkładka. Gotowe obrazki mogą stać się ozdobą pokoju lub genialnym, własnoręcznie przygotowanym prezentem.

Serią, która cieszy się ogromną popularnością, są zestawy do stworzenia kosmetyków pielęgnacyjnych – mydełek i musujących kuli do kąpieli Salon SPA. Mydełka, które dziewczynki będą robić, będą miały różne, ciekawy kształty i walory pielęgnacyjne. Jaki jest przepis na taki specyfik? Do przezroczystej bazy mydlanej należy dodać kolorowe barwniki spożywcze, kilka kropelek olejku eterycznego, następnie uformować je w pożądany kształt (np. zdobione różyczki czy serduszka), zapakować w ozdobne pudełeczko i gotowe! W sprzedaży dostępne są na przykład mydełka z olejkiem z drzewa herbacianego, z olejkiem ylang-ylang – Kwitnąca łąka i Diamentowe serce z dodatkiem mięty pieprzowej. Kule do kąpieli są chyba jeszcze bardziej atrakcyjne dla małych dam – pięknie pachną, a do tego musują po wrzuceniu do wody! Kosmetyki mają też walory pielęgnacyjne – zmiękczają wodę i uwalniają odprężające aromaty. A co znajduje się w zestawie? Soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, sól morska i olejki zapachowe, barwniki spożywcze, foremki i plastikowe gadżety. Wśród zestawów, które oferuje producent są Deser czekoladowy, Truskawkowe mojito i Cytrusowe orzeźwienie.

Zestawy naukowe i eksperymenty

Zestawy naukowe czy serie z doświadczeniami dostarczają wiedzy na temat prawideł fizycznych czy podstawowych zasad nauk chemicznych. Samodzielnie przeprowadzone eksperymenty i obserwacje dostarczają niezapomnianych wrażeń. Jednym z ciekawszych jest zestaw do doświadczeń – Ciekawe eksperymenty z lodem. Za pomocą przyrządów i dodatków dziecko przeprowadzi aż 12 różnych doświadczeń: Siła lodu, Roztopione jedzenie, Lodowa Wieża, „Przynęta” na lód, Topniejący lodowiec, Temperatura zamarzania różnych cieczy, Lodowy statek, Twardy jak kamień, Lodowe świeczniki, Szybkie chłodzenie, Czysty lód, Pamiątkowe zdjęcie z Arktyki. Wszystkie doświadczenia są opisane w dołączonej książeczce. Dziecko w ciekawy sposób zgłębi wiedzę o cieczy i jej stanach skupienia, właściwościach fizycznych i faktach związanych z zamarzaniem wody.

Dla małych fanów elektroniki proponujemy samodzielne wykonanie zegara elektronicznego, który będzie zasilany owocem czy warzywem. Zegar z jabłka to zestaw, który zawiera: wyświetlacz elektroniczny z przewodami, przewody łączące, dwa kubeczki, dwie blaszki miedziane, dwie blaszki cynkowe, folię aluminiową, waciki i instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi malucha przez ten naukowy eksperyment.

Zestawy kreatywne i naukowe rozwijają dziecko i uczą, ale jednocześnie bawią i fascynują. Taka zabawa to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu w długie, zimowe wieczory lub sposób na odciągnięcie uwagi malucha od kolorowych wyświetlaczy komputerów i telefonów.

Sprawdźcie ofertę naszego sklepu internetowego i stacjonarnego!