Zimowe szaleństwo z klockami Playmobil

Pogoda za oknem nie rozpieszcza. Szaro, buro i ponuro. Ale już niebawem krajobraz stanie się biały, a z nieba sypnie biały puch. Pora przygotować się na zimowe szaleństwo. Zaczynamy planować zimowe wyjazdy i ferie. W przerwach między zimowymi przygodami odpoczniemy w domowym zaciszu. Co wtedy zaproponować dzieciom? Istnieje mnóstwo możliwości. Możemy postawić na gry familijne, włączyć rodzinny film czy poczytać książki. Świetnym pomysłem na zabawę będą także klocki Playmobil – a zwłaszcza nowe, zimowe zestawy.

Zestawy polarne Playmobil

Razem z klockami Playmobil przeniesiemy się w tym roku na Antarktykę i zobaczymy, jak upływa życie mieszkańców i pracowników stacji polarnej. Zestaw Stacja polarna zawiera dużą, kompletną bazę. Ma ona kształt igloo. Półprzezroczysta kopuła kryje w sobie profesjonalne sprzęty i wyposażenie badaczy tej mroźnej krainy. Obok bazy stoi nadajnik z anteną satelitarną i czujnikami, za pomocą których pracownicy stacji badają zmiany pogody i klimatu. Mogłoby się wydawać, że na takim odludziu naukowcy są bezpiecznie. Niestety, ale po okolicy grasują polarni piraci. Dlatego przezorni badacze wybudowali w pobliżu stacji lodową, śnieżną bazę. Tam zamontowano wyrzutnię pocisków, a lodowe ściany chronią przed gradem kul ze strony przeciwników. Nasi bohaterowie poruszają się na śnieżnym skuterze, wyposażonym w przyczepne płozy i radioodbiornik. Każdego dnia zasiadają przy kolorowych wyświetlaczach ekranów, używają skomplikowanych przyrządów, a wyniki swojej pracy fotografują. W zestawie znajdują się trzy figurki, w tym jeden Eskimos ze strzelbą.

Nasi polarni strażnicy są czasem zmuszeni do tego, by opuścić igloo. W dłuższe podróżne wybierają się albo na skuterze śnieżnym, albo na saniach z psim zaprzęgiem. Stabilne, profesjonalne sanie są wyposażone w miejsce dla pasażera oraz w bagażnik na sprzęt i niezbędne przedmioty. Do sań zaprzęgnięte są cztery wytresowane psy Husky. Zestaw oferuje mnóstwo możliwości zabawy, dzięki temu, że znajduje się w nim cała masa dodatków i gadżetów.

Zima na wesoło

A gdy będziemy planować zimowe eskapady, weźmy pod uwagę klimatyczną, górską chatkę. Położony w malowniczej okolicy budynek oferuje pokoje mieszkalne oraz świetną restaurację, w której można napić się najlepszej pod słońcem gorącej czekolady. Z dachu pokrytej śniegiem chatki zwisają sople lodu. Na zewnątrz znajduje się weranda z ogrodzeniem oraz ze stolikami i ławkami, przy których mogą odpocząć zmęczeni narciarze czy snowboardziści. Sprzęt – deski, kijki i narty można odłożyć na specjalny stojak. Na ogrodzeniu zawieszono menu. W środku można wygodnie rozłożyć się przy kominku, a nawet skorzystać z toalety! Na zewnątrz dzieci lepią bałwana, może do nich dołączysz? W zestawie znajduje się aż pięć figurek, domek i mnóstwo akcesoriów, co gwarantuje zabawę przez wiele długich, zimowych wieczorów.

Zimowi sportowcy Playmobil

A dla żądnych przygód polecamy Szkołę narciarską Playmobil, w której nauczysz się jeździć na nartach jak profesjonalista! Trener, który prowadzi zajęcia wie, jak zachęcić dzieci do nauki. Przebiera się w kostium niedźwiadka i pokazuje maluchom, jak prawidłowo poruszać się po górskim stoku. Pod koniec zajęć można zorganizować zawody. Meta ozdobiona jest kolorowymi balonikami – pingwinkami i zimową bramką. Komu uda się tam dotrzeć jako pierwszemu? Sprawdźcie! 3,2,1 start!

 

Klocki Playmobil to fantastyczne zestawy, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność dziecka, zachęcając do fabularnej zabawy. Maluch wymyśla historię, a następnie odgrywa scenki, wciągając się w magiczny świat swoich bohaterów. Z zestawami klocków nawet zimne, ponure wieczory, spędzane w domu, będą pełne radości i ekscytacji!

Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu stacjonarnego i internetowego.