Klocki dla maluszków – Mega Bloks, Bristle Blocks i B.Toys

Jedną z najbardziej popularnych obecnie zabawek są klocki, zwłaszcza zestawy LEGO. Nie bez powodu zabawa klockami kojarzy się z nieco starszymi, przynajmniej kilkuletnimi, dziećmi. Wymaga sprawności manualnej i koordynacyjnej, a także łatwości w realizowaniu projektów, które powstają w wyobraźni. Ale poza tym, że budowanie z klocków wymaga pewnych umiejętności, to jednak bardzo dobrze wpływa na rozwój maluchów. Producenci zabawek wychodzą naprzeciw tym potrzebom i tworzą zestawy klocków, które będą przystosowane dla najmłodszych dzieci,  wiele z nich trafia nawet już do rocznych maluszków. Takie maleństwa nie będę w stanie, bez pomocy rodziców czy rodzeństwa, ułożyć z klocków skomplikowanych tworów czy konstrukcji, ale obserwują, dotykają, układają jeden element na drugim, ucząc się w ten sposób nowych faktur, tworzyw, kolorów i kształtów. Takich produktów pojawia się coraz więcej, a rodzice są w stanie dokonać wyboru, czy ich dziecko będzie bawić się klockami drewnianymi, plastikowymi czy gumowymi.

Fisher Price to jedna z największych firm produkujących zabawki dla dzieci w różnym wieku, znana przede wszystkim z edukacyjnej, interaktywnej serii Baw się i ucz, z której pochodzi chociażby taki hit jak Szczeniaczek Uczniaczek, który wprowadza malucha w świat kolorów, kształtów i części ciała. Pod banderą Fisher Price działa marka Mega Bloks, która zajmuje się produkcją plastikowych klocków przeznaczonych dla dzieci w wieku od jednego roku do pięciu lat. W sprzedaży dostępne są zarówno większe, jak i mniejsze zestawy, które wprowadzą maluchy w świat kolorowych konstrukcji. Wielką zaletą klocków Mega Bloks jest to, że są wyposażone w specjalny element, który ułatwia ich chwytanie i utrzymanie w małej rączce. W zestawach dostępne są także różnej wielkości części oraz klocki o skośnej lub zaokrąglonej krawędzi. Polecamy zestawy klocków pakowane w poręczne torby z uchwytem, w którym znajduje się aż 60 elementów – w wersji niebieskiej lub w wersji różowej. Mega Bloks to także marka, która w pomysłowy sposób łączy klocki z innym rodzajem zabawek. Słonik na kółkach zostanie towarzyszem spacerów, a w pochmurny dzień wyciągniemy z jego „brzuszka” kolorowe klocki z naklejkami, z których zbudujemy zwierzątka – między innymi żyrafę i małpkę.

Gumowe klocki to alternatywa dla rodziców, którzy obawiają się o bezpieczeństwo zabawy z plastikowymi czy drewnianymi częściami. Mięciutkie, piszczące, kwadratowe klocki od B.Toys są bezpieczne nawet dla półrocznego dziecka. Dzięki temu, że można je ściskać czy zgniatać doskonale ćwiczą małą motorykę dłoni i zdolności manuale. Co więcej, na każdym boku sześcianika znajduje się wytłoczona w gumie ilustracja – zwierzątka lub cyferki. Wobec tego klocki B.Toys będą pomocne podczas nauki kolorów, nowych słów czy cyferek i podstaw liczenia. Materiał, z którego wykonano zabawkę jest ponadto w stu procentach bezpieczny dla maluchów i dla środowiska – łącznie z opakowaniem, które powstało z materiałów recyklingowych.

Genialną propozycją dla dwulatków są klocki „jeżyki”, czyli kolorowe elementy konstrukcyjne z elastycznymi, giętkimi wypustkami. Te „grzebyczki” łatwo zaczepiają się o siebie, dzięki czemu z klocków można stworzyć naprawdę skomplikowane i wymyślne twory. Co więcej, wypustki klocków sprawiają, że stają się one zabawką sensoryczną – pobudzają i rozwijają zmysł dotyku, małą motoryką dłoni i umiejętności manualne i koordynacyjne. Klocki Bristle Blocks rosną wraz z maluchem, co potwierdza fakt, że chętnie wracają do nich dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet szkolnym. W różnych zestawach Bristle Blocks znajduje się inna ilość elementów, a także ich kształt. Godnymi polecenia jest zestaw podstawowy, który zawiera 56 elementów lub zestaw Afrykańska przygoda, w którym poza klockami znajdują się również figurki zwierzątek, co będzie dodatkową atrakcją dla dzieci.

Budowanie klocków to przyjemna i pożyteczna zabawa, w której może brać udział cała rodzina. Zajęcie to nie nudzi się prędko, a do klocków można wracać nawet po dłuższej przerwie. Dzięki temu nie jest to zabawka na parę godzin, ale na lata. W ramach tej samej serii zazwyczaj produkuje się kilka różnych zestawów, co pozwala na stopniowe powiększanie kolekcji. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu stacjonarnego i internetowego.