Zabawki z fabułą – figurki i akcesoria Sylvanian Families

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego dzieci tak bardzo lubią bawić się w odgrywanie różnego rodzaju scenek, zwłaszcza domowych? Maluchy obserwują otaczające je otoczenie – zachowanie rodziców, fascynuje je wizyta w sklepie czy na poczcie. To wszystko jest dla nich nowe, a dzięki fabularnej zabawie uczą się obowiązujących w społeczeństwie norm i reguł. Dzieje się tak też dlatego, że dorośli są dla dzieci autorytetem, a każdy maluch wprost nie może się doczekać, by dorosnąć. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom najmłodszych, producenci zabawek tworzą tzw. zestawy fabularne, w skład których wchodzą niewielkie figurki, budynki i rozmaite akcesoria. Na rynku znajdziemy mnóstwo takich zabawek, ale jedną z najpopularniejszych jest seria Sylvanian Famillies.

Co to jest Sylvanian Families?

Figurki Sylvanian Famillies to małe, leśne zwierzątka, które mieszkają w magicznej krainie – Sylvanii. Mają imiona, określone cechy osobowości oraz przypisane role społeczene. Całe rodzinki mieszkają w dobrze wyposażonych domkach, których precyzja wykonania zachwyca nie tylko maluchy, ale także dorosłych kolekcjonerów i hobbystów. Seria zabawek zadebiutowała na japońskim rynku już w 1985 roku, a ich producentem jest firma Epoch, która zajmuje się także tworzeniem gier komputerowych. Warto wiedzieć, że figurki, domki i akcesoria są sprzedawane oddzielnie lub w niewielkich zestawach. Dzięki temu możemy w indywidualnym tempie zebrać kolekcję dopasowaną do upodobań. Wśród figurek znajdują się różne zwierzątka – króliki, liski, wiewiórki, jeżyki i inne. Dzięki temu maluch może wybrać swoich bohaterów samodzielnie, urządzić im mieszkanie – dostosować odpowiednie mebelki i akcesoria tematyczne, a nawet zdecydować, czy zamieszkają w domku miejskim czy wiejskim. Sylvańczycy wiodą życie bardzo podobne do naszego. Wychowują dzieci, dbają o dom, pracują i uczą się. W zestawach znajdują się nawet takie akcesoria jak maleńkie książki, długopisy, telewizory, rowery czy samochody. Ten niesamowity świat figurek przypadnie do gustu niejednemu maluchowi, a do swojej kolekcji będzie wracał po latach z dużym sentymentem. Nie jest to także zabawka na miesiąc czy dwa, ale na całe lata.

Nasz sklep stacjonarny i internetowy oferuje szeroki wybór figurek i akcesoriów z serii Sylvanian Families. Gorąco polecamy Waszej uwadze domek miejski z działającym oświetleniem. Rozkładany, piętrowy budynek oferuje mnóstwo przestrzeni do umeblowania i zabawy. Dwie kondygnacje, rozległy taras, przesuwane schodki z balustradami, czerwony daszek z kominem – wszystko to wygląda wspaniale i tylko czeka na to, by maluch użył swej wyobraźni i ożywił pustą przestrzeń.

Zestawy figurek i akcesoriów Sylvanian Families

Do naszej dyspozycji firma Epoch oferuje zestawy z mebelkami i akcesoriami, za pomocą których urządzimy każdy zakątek w domu – kuchnię, łazienkę, sypialnię, pokój dziecięcy i salon. Jednym z naszych ulubionych zestawów jest figurka króliczej mamy z dodatkami do kuchni – pełną jedzenia lodówką. Urządzenia posiada podwójne drzwi, kilka półeczek i przegródki. W środku znajdują się zdrowe warzywa, nabiał – mleko i masło i butelki z wodą. Sama gospodyni ma na sobie pięknie wykończoną sukienkę ozdobioną kokardką i fartuszek w kropki. Jej córeczka ma na imię Luna i uczęszcza do szkoły. Zaraz po lekcjach zabiera się do odrabiania pracy domowej w swoim pokoju. W zestawie z mebelkami znajdziemy brązowe, stylizowane na rzeźbione, biurko z otwieranymi szufladkami oraz regał. Na górnej półeczce znajdują się przybory szkolne – pojemnik na ołówki i flamastry i duża strugaczka do kredek, a na regale stoi globus. Luna w czerwonej sukience może odwiesić swój tornister na krzesełko.

Rodziny figurek z Sylvanii

Oprócz rodzinki królików w Sylvanii mieszkają też inne zwierzątka, m.in. pokaźna familia wiewiórek. Te małe gryzonie mają duże, futrzaste kitki. Głowa rodziny – Aleksander zajmuje się stolarstwem i wykonuje meble na polecenie innych mieszkańców leśnej krainy. Weronika to towarzyska gospodyni, która uwielbia spotykać się z koleżankami i pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji. Wojtuś i Patrycja to małe, rozbrykane wiewiórki, które uwielbiają łobuzować i wspinać się pod drzewach. Z czasem możemy uzupełnić rodzinkę o najmłodszego jej członka – dzidziusia Łukasza – w zestawie z różową kołyską i buteleczką do karmienia.

Wszystkie figurki i akcesoria z serii Sylvanian Families są wyprodukowane z ogromną dbałością o szczegóły i zachowanie wysokiej jakości. Mebelki są wyposażone w ruchome elementy, a figurki mają fantastyczne, klimatyczne stroje, zdobione koronkami, guzikami czy deseniem. To zabawki z duszą, które dzieci pokochają od pierwszego wejrzenia, cenione także przez rodziców, które urzekają wyglądem i zawierają wiele wartości edukacyjnych.