Najlepsze zabawki dla noworodków i niemowląt

Każdy rodzic doskonale wie, jak ważny jest dobór odpowiednich zabawek dla maluszka już od pierwszych dni życia. W przypadku noworodków często nękają nas dylematy – czy zabawka będzie na pewno bezpieczna, czy dziecko się nią zainteresuje, czy nie zrobi sobie krzywdy, czy pomoże poznać maluszkowi otaczający go świat, jakie umiejętności rozwinie? Na rynku istnieje cała masa produktów przeznaczonych nowo narodzonych dzieci. Są to wszelkiego typu zawieszki do wózka i łóżeczka, grzechotki, przytulanki, gryzaki itp. Różni producenci, różne materiały, różna jakość wykonania. Jaki produkt wybrać, by mieć pewność, że jest to strzał w dziesiątkę?

Zawieszki Fisher Price

Przede wszystkim, w wyborze pierwszych zabawek dla dziecka warto zaufać renomowanej marce o wieloletnim doświadczeniu. Jedną z nich jest firma Fisher Price, której początki działalności sięgają lat trzydziestych ubiegłego wieku. Już pierwsze wyprodukowane przez firmę zabawki odznaczały się pomysłowością, solidnością i zapewniały wartościową zabawę. Do dzisiaj Fisher Price stara się kierować zasadami wyznaczonymi przez swoich założycieli. Ponadto, producent zwraca ogromną uwagę na kwestię bezpieczeństwa zabawek. Dlatego też każdy produkt jest wielokrotnie testowany, zarówno pod kątem użytych materiałów, jak i jakości samego wykonania. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że podczas zabawy dziecko nie zrobi sobie krzywdy, a sama zabawka posłuży przez lata. W asortymencie firmy znajdziemy szeroki wybór artykułów dla najmłodszych. Jedną z nowszych zabawek jest zawieszka aktywizująca Słonik. Dzięki poręcznemu uchwytowi, można ją przypiąć do wózka czy łóżeczka, by cieszyła oko malucha i wzbudzała jego zainteresowanie. Gdy natomiast zabawka trafi do rąk dziecka zapewni długie godziny wspaniałej zabawy i niekończące się odkrywanie. Słonik jest miękką maskotką, wykonaną z różnego rodzaju materiałów. Trochę weluru, trochę wełny, śliski materiał, szeleszczące wstawki, różne wzory i tłoczenia – każdy dotyk przynosi nowe doświadczenia! Do łapek zwieszaka przyczepione są kolejne zabawki – plastikowy motylek i grzechotka i dzwonek, które wydaje dźwięki przy każdym poruszeniu. Słonik doskonale rozwija zdolności motoryczne i manualne dziecka, zaznajamiając je z różnego rodzaju fakturami i kolorami. Szeleszczące czy lustrzane powierzchnie i kolorowe naszywki obudzą w maluszku ciekawość.

Projektory świetlne i dźwiękowe

Chicco to włoska marka, która od ponad czterdziestu lat nieustannie podbija serca milionów maluszków na całym świecie. Jest doceniana przez rodziców i polecana przez dziecięcych terapeutów. Misją Chicco od zawsze było uszczęśliwianie maluchów. Dlatego wspiera rodziców towarzyszących dziecku w rozwoju, oferując bezpieczne rozwiązania zaprojektowane specjalnie z myślą o zaspokojeniu różnych potrzeb dziecka, już od chwili jego narodzin. Obecnie firma ma swoje siedziby w 150 krajach, a jej produkcja jest znana z wysokiej jakości, technologii i innowacyjnych rozwiązań. Jednym z polecanych produktów od Chicco dla noworodków jest projektor światła i dźwięku, który montujemy w łóżeczku. Okrągłe, białe urządzenie posiada dodatkowo doczepioną pluszową maskotkę. Projektor zaprogramowano na dwa tryby: dzienny (sunrise) i nocny (sunset). Pierwszy z nich aktywuje efekty świetlne i dźwiękowe, które kojarzą się ze wschodem słońca, tym samym delikatnie i stopniowo wybudzając maluszka ze snu. Drugi tryb uspokaja i koi maluszka, wpływając na głęboki i zdrowy sen. Projekcja świateł oraz dźwięków trwa nieprzerwanie około 20 minut, a czujnik dźwięku znów ją aktywuje, gdy dziecko się przebudzi i zacznie płakać. Można ustawić trzy rodzaje muzyki: klasyczną, nowoczesną oraz dźwięki natury. Projektor może być także używany jako lampka nocna. Panel dźwiękowy i świetlny Chicco stymuluje wzrok i słuch dziecka, pomaga w zasypianiu, a rankiem pobudza. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego dziecka, które ograniczanie nieprzyjemne chwile związane z pobudką czy wieczornym zaśnięciem, dając przy tym więcej wolnego czasu rodzicom.

Drewniane bransoletki – grzechotki

Drewniane bransoletki z dzwoneczkiem od niemieckiej firmy Goki to wysokiej jakości zabawka drewniana, bezpieczna dla dzieci bez ograniczeń wiekowych. Każda z nich składa się z koralików o różnych kolorach i kształtach, pomiędzy które włożono niewielki dzwoneczek. Zabawki są lekkie, doskonałe do trzymania w małych rączkach. Każda bransoletka wydaje dźwięki przy potrząsaniu, pobudzając ciekawość dziecka. Doskonałe do zabawy w domu i na spacerze. Stymulują rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych dziecka, uczą rozróżniania barw i kształtów. Wykonane są z wysokiej jakości drewna i pomalowane przy pomocy nietoksycznych barwników i farb na bazie wody, które nie zaszkodzą dziecku, nawet gdy zabawka finalnie wyląduje w buzi. Goki to firma z trzydziestoletnim stażem, rozpoznawana na całym świecie, rekomendowana przez rodziców i pedagogów dziecięcych.

Zachęcamy do skorzystania z oferty naszego sklepu stacjonarnego i internetowego. Te oraz inne produkty znajdziecie tam w przystępnych cenach.