Co warto wiedzieć o kolejce drewnianej BigJigs Rail

Drewniane kolejki to zabawka, która bawi dzieci od kilku pokoleń. Jest w niej coś magicznego – coś, co pozwala maluchom na przeżywanie szalonych przygód bez wychodzenia z domu! Kolejowe podróże małe i duże wciągają dzieci w różnym wieku, a możliwość konfiguracji torowisk, dodawania przeszkód i utrudnień to mnóstwo frajdy i dodatkowe atrakcje. Podczas zabawy dzieci zatrzymują się na stacjach, ładują wagoniki, przejeżdżają przez wiszące mosty lub stawiają czoła zagrożeniom, a wszystko to przy akompaniamencie wyobraźni! Przed zakupem pierwszej kolejki drewnianej warto dowiedzieć się nieco więcej o producentach i ich wyrobach, by dokonać właściwego zakupu. Jedną z najbardziej znanych i cenionych na rynku firm, produkujących drewniane kolejki, jest brytyjska marka BigJigs.

Historia firmy BigJigs

Firma BigJigs to rodzinna działalność z wieloletnim stażem. Jej początki sięgają 1985 roku, a założycielami była dwójka nauczycieli z rodziny Ireland, którzy w swojej karierze zdobyli ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi, co mogli wykorzystać podczas projektowania zabawek. Początkowo Peter i Liz tworzyli pierwsze drewniane zabawki własnoręcznie, w swoim ogrodzie i sami szukali nabywców na swoje produkty. Od zaranie działalności firmie przyświecał jeden cel – by tworzyć wysokiej jakości, kreatywne zabawki, które będą pozytywnie wpływać na rozwój dzieci. Obecnie marka ma w swojej ofercie ponad 1500 zabawek, w tym klocki, lalki, układanki i oczywiście serię kolejek drewnianych BigJigs Rail, a jej produkty można nabyć w 35 krajach na całym świecie!

Co to jest seria BigJigs Rail?

Seria BigJigs Rail zawiera torowiska, lokomotywy (również elektryczne) i wagoniki, akcesoria i dodatki, takie jak mosty, budynki, stacje kolejowe, zestawy znaków drogowych czy pojazdy. Łącząc poszczególne produkty możemy stworzyć fantastyczny, rozbudowany świat kolejki, który zachwyci każdego malucha! Spośród ponad tysiąca produktów wybierzemy realistyczne i specjalistyczne pociągi, wagony oraz akcesoria lub zbudujemy średniowieczną kolejkę wraz z królewskim zamkiem i rycerzami albo baśniowy, zaczarowany świat wróżek i różowych ciuchci. W ofercie dostępne są także profesjonalne stoły do kolejki drewnianej oraz tematyczne zestawy, które doskonale spiszą się w roli prezentu.

Bezpieczeństwo i jakość produktów BigJigs

Od początku swojej działalności firma BigJigs przywiązuje ogromną wagę do wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa swoich produktów. Każda zabawka jest wielokrotnie testowana, zanim trafi do rąk małych klientów. Używane w produkcji drewno to głównie kauczuk, pokrywany jedynie nietoksycznymi, naturalnymi farbami, barwnikami i lakierami. Wszystkie produkty BigJigs spełniają normy EN-71 oraz posiadają odpowiednie oznaczenia CE. Seria kolejek Railway polecana jest głównie dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Marka troszczy się zarówno o bezpieczeństwo dzieci jak i o środowisko naturalne. Warto wiedzieć, że wszystkie opakowania zabawek można poddać recyklingowi, a ich rozmiar dobierany jest w ten sposób, by nie marnować niepotrzebnie materiałów.

Czy kolejka BigJigs Rail jest kompatybilna z kolejkami innych firm?

Kolejki drewniane BigJigs Rail są kompatybilne z liniami kolejek większości znanych firm, takich jak BRIO, Maxim, Woodyland czy Ikea. Pozwala to na dowolne kombinacje w zakresie budowania własnego, indywidualnego świata kolejki. Tory są produkowane w taki sposób, by ciuchcie (również innych firm) nie miały problemów z pokonywaniem nawet dość krętej trasy. Elementami pasującymi do siebie są zarówno tory jak i akcesoria oraz pociągi i wagony. Wszystkie pojazdy z tej serii posiadają niewielkie magnesiki, za pomocą których połączymy pociągi z wagonami.

Czy warto bawić się kolejką drewnianą?

Zabawa z kolejką drewnianą to nie tylko mnóstwo frajdy i radości, ale także kształtowanie i rozwój kluczowych umiejętności. Podczas budowania trasy, łączenia torów czy dopinania akcesoriów, dziecko ćwiczy przede wszystkim umiejętności motoryczne, manualne i koordynacyjne. Łączenie poszczególnych elementów kolejki wymaga precyzji i cierpliwości, a z czasem rączki dziecka coraz lepiej radzą sobie z niewielkimi zapięciami i haczykami. Podczas zabawy pracuje także wyobraźnia malucha, i to na najwyższych obrotach. Dziecko wymyśla w głowie bardziej lub mniej realne i skomplikowane historie z „życia” kolejki, nadaje postaciom cechy i imiona, planuje trasy, postoje i atrakcje dla pasażerów. Twórcza i kreatywna zabawa to klucz do prawidłowego rozwoju intelektualnego dziecka oraz świetny pomysł na to, by odciągnąć uwagę malucha od kolorowych wyświetlaczy komputerów, tabletów i telefonów.

Zabawki z serii BigJigs Rail oferujemy w naszym sklepie internetowym oraz stacjonarnym, w przystępnych cenach. Gwarantujemy udany zakup oraz służymy radą i pomocą w zakresie wszelkich pytań i wątpliwości.