Wiedza na horyzoncie!

Czy nauka musi być nudna? Czy musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem i godzinami wkuwania? Niekoniecznie! Każdy rodzic wie, jak ważne jest zaszczepienie w dziecku chęci poznawania świata i nauka nowych rzeczy, która nie ogranicza się tylko do czasu spędzonego w szkole czy rozwiązywaniu nużących zadań domowych. Uczyć można się na wiele różnych sposobów – czytając książki, oglądając filmy i seriale popularnonaukowe czy grając w gry edukacyjne. Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w tworzeniu gier, zagadek, quizów czy książeczek edukacyjnych dla dzieci, z którymi maluchy poszerzą swoją wiedzę zdobytą w szkole. Ciekawą propozycją jest seria wydawnicza Kapitan Nauka stworzona przez wydawnictwo Edgard.

Czym zajmuje się wydawnictwo Edgard?

Wydawnictwo Edgard istnieje na rynku od 1996 roku. Specjalizuje się w  wydawaniu książek i audiobooków służących do nauki języków, które są cenione przez pedagogów. Kapitan Nauka to seria wydawnicza dedykowana dzieciom od kilku do kilkunastu lat, dzięki której nabędą nową, przydatną wiedzę lub poszerzą już tę nabytą w szkole czy w przedszkolu. Kapitan Nauka oferuje szeroki wybór zagadnień zarówno z zakresu przedmiotów ścisłych jak i z zakresu nauki języka polskiego i języków obcych. Produkty z serii to zbiory zagadek, quizów i ciekawych zadań, które angażują umysł dziecka, wspomagają koncentrację, kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Taki sposób nauki jest korzystny ponieważ łączy się z elementami zabawy i zdrowej rywalizacji. Takie książeczki czy zbiory zagadek to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu czy sposób na zabicie nudy podczas długiej podróży.

Jakie produkty obejmuje seria Kapitan Nauka?

Produkty z serii Kapitan Nauka podzielone są na zestawy tematyczne. Każdy z nich przeznaczony jest dla dziecka w konkretnym wieku, a na opakowaniu znajduje się czytelna informacja o charakterze produktu, jego przeznaczeniu, zakresie tematycznym oraz przedziale wiekowym. Każdy z zestawów edukacyjnych ma niebanalną i zabawną nazwę, która wpada w ucho i zachęca do wypróbowania. Opakowania ozdobione są ciekawymi obrazkami, które przyciągają wzrok dziecka.

Seria wydawnicza Kapitan Nauka obfituje w produkty, z których każdy znajdzie coś interesującego. Dużą wartość edukacyjną mają produkty stricte edukacyjne np. ćwiczenia ortograficzne. Dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z pisaniem i czytaniem polecamy zestaw „Ortografia z mrówką i borówką” czy „Ortografia z muchą i pietruchą Pakiety przeznaczone są dla dzieci w wieku od sześciu do dziewięciu lat. Dzięki ćwiczeniom, zawartym w zestawie, dziecko pozna i utrwali ważne zasady pisowni ortograficznej, które zazwyczaj sprawiają problem. Ciekawe i charakterystyczne przykłady sprawią, że ortografia przestanie być koszmarem, który zdejmuje sen z powiek.

Nauka pisania z Kapitanem Nauką

Czterolatkowie bądź starsze dzieci skorzystają na nauce liczb z Kapitanem Nauką. „Piszę i zmazuję liczby” to pakiet ćwiczeń, dzięki którym dziecko pozna i zapamięta pisownię liczb oraz podstawy liczenia. Zestaw ma formę książeczki, na którą składa się ponad 70 bogato ilustrowanych zabaw, łamigłówek oraz zmywalnych kart do ćwiczeń pisania. Nie brakuje także kolorowanek, labiryntów czy łamania szyfrów, które wspomagają naukę liczenia poprzez wzmocnienie koncentracji oraz rozwój zdolności logicznego myślenia. Podstawową częścią zestawu są zmywalne karty, które służą do nauki pisania liczb.

Jak wspomóc koncentrację dziecka?

Edukacja to nie tylko przyswajanie nowych zagadnień. Warto zadbać o to, by dziecko ćwiczyło umiejętność koncentracji, kreatywność oraz zdolność logicznego myślenia. „Sto zabaw z Detektywem Motywem” to zbiór zagadek, łamigłówek oraz zadań, które zmuszają dziecko do skupienia i zebrania myśli. W zestawie znajduje się aż 48 zmywalnych kart, a wśród nich labirynty, zadania rozszyfrowania wiadomości, sudoku czy odkrywanie brakujących elementów w ciągu znaków.

W ramach serii Kapitan Nauka ukazało się wiele zestawów, z których każdy odpowiada konkretnym potrzebom dziecka oraz dopasowany jest wiekowo. Szeroki wybór produktów z tej serii znajdą Państwo w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym.