SMOCZKI BIBS – kilka słów o tym, dlaczego warto wybrać duńską markę

Pierwszy zauważalny odruch dziecka to ssanie. Rozczulające zdjęcia dzieci, które ssą kciuk będąc jeszcze w łonie mamy są przekaźnikiem niezmiernie ważnej informacji – maluch odczuwa silną, często niezależną od niego potrzebę ssania. Fakt ten znany jest ludzkości od wielu pokoleń, stąd wyprawki dla dzieci kompletowane są ze szczególnym uwzględnieniem smoczka. Ale czy jego wybór ma naprawdę tak duże znaczenie? Czy profil, kształt, materiał i – o zgrozo! – firma naprawdę powinna determinować nasz wybór? Okazuje się, że tak!

Jak wybrać najlepszy smoczek dla dziecka?

Spójrzmy więc na ,,smoczkowy problem” okiem zupełnego laika. Troskę o maluszka wykazujemy już w pierwszych miesiącach jego życia. Narodziny naszej pociechy to jedno z najważniejszych wydarzeń w całym naszym życiu. Czytamy naukowe artykuły dotyczące pielęgnacji skóry maluszka, wybieramy najlepszej jakości zabawki i skrupulatnie śledzimy każdą zmianę w obrębie zachowania noworodka. Jak więc możemy zapominać o tym, że wybór smoczka ma tak ogromne znaczenie dla zdrowia dziecka? Przecież smoczek to przedmiot, który przez kilka, kilkanaście miesięcy będzie używany przez nasze dziecko w ciągu dnia i nocy, podczas płaczu i radosnego śmiechu.

Czy każdy rodzic powinien zdecydować się na smoczek dla swojego dziecka?

Smoczek pełni kilka istotny ról w życiu dziecka i rodziców. Zbierając materiały na potrzeby tego artykułu odkryłam, że istnieje dokładnie tyle opinii na temat funkcji smoczka w życiu dziecka, ile ludzi, którzy je tworzą. Lekarze, opiekunowie, babcie, a nawet przeglądarki internetowe – każdy jest specjalistą w tej dziedzinie i każdy wysuwa argumenty, z którymi często nie sposób się nie zgodzić. Złotym środkiem wydaje być się więc obserwacja dziecka, odkrycie jego potrzeb i wychowywanie go w taki sposób, aby zapewnić mu spokój, bezpieczeństwo i jak najlepszy rozwój.

A więc który smoczek wybrać?

Na rynku istnieje tysiące rodzajów smoczków. Rodzice musza wybrać ten najlepszy - czyli jaki?

To, który z rynkowych smoczków wybierzemy dla naszej pociechy zależy już od indywidualnych cech maluszka oraz decyzji rodzica. Zróżnicowana budowa dotycząca kształtu gumki jest równie ważna jak to, z czego zrobiono sam smoczek. Skupmy się więc na materiale, z którego powinien być wykonany ,,idealny” smoczek dla każdego dziecka. Opinie, zestawienia, a przede wszystkim badania mówią jedno: inwestujmy w jak najbardziej naturalny materiał! Im więcej naturalności, tym lepiej dla dziecka i środowiska.

Dlaczego polecamy SMOCZKI BIBS?

To nie pierwsza marka, której zaufaliśmy, ale chyba pierwsza, z której jesteśmy aż tak dumni! SMOCZKI BIBS dostępne są w różnych rozmiarach, a co za tym idzie, dedykowane są dzieciom w różnym przedziale wiekowym. Ale to sposób wykonania, jakość, precyzja i przede wszystkim komfort robią na nas ogromne wrażenie.

Duńskie smoczki BIBS określane bywają jako smoczki uspokajające. Wykonane zostały z naturalnego kauczuku Hevea, który niezwykle rzadko uczula maluszków. Wyprofilowana osłonka ułatwia dziecku oddychanie i chroni przed otarciami na delikatnej skórze wokół ust. Smoczki Bibs są niezwykle elastyczne, a podczas ssania ,,formują” się na kształt buźki maluszka, ułatwiając ssanie i zwiększając komfort korzystania.

A teraz trochę konkretów, na które czekają przede wszystkim te osoby, które interesują się szczegółowym pochodzeniem smoczka, składem, sposobem użytkowania i jego ,,żywotnością”:

  • W zależności od tego, jak intensywnie używany jest smoczek, rodzice powinni wymieniać go co 30/60 dni,
  • SMOCZKI BIBS nie są odpowiednie do tego, aby myć je w zmywarce lub sterylizować w mikrofali – producent zaleca zalanie smoczka wrzątkiem , co w stu procentach pozwoli pozbyć się niechcianych bakterii,
  • Materiał, z którego wykonano SMOCZKI BIBS jest nietoksyczny i niealergiczny: na próżno szukać w nim BPA, PVC oraz fitalanów,
  • W naszej ofercie znajdują się smoczki bibs s oraz smoczki bibs m – te dwa rozmiary są niezwykle popularne i najbardziej pożądane wśród rodziców.

Na tym nie koniec! SMOCZKI BIBS występują w tak szerokiej gamie kolorystycznej, że każdy, nawet najbardziej wymagający esteta odnajdzie kolor, który wpasuje się w wyprawkę maluszka. Po więcej informacji zapraszamy do naszego sklepu internetowego lub stacjonarnego, który znajduje się w Rzeszowie, przy ulicy Rejtana 51. Do zobaczenia! 🙂

1 thought on “SMOCZKI BIBS – kilka słów o tym, dlaczego warto wybrać duńską markę”

  1. Na chwilę obecną nie posiadamy dwupaków, jeśli pojawią się w sprzedaży na pewno damy znać! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.