Zestawy kreatywne od Melissa & Doug

Kiedy dziecko zaczyna rysować?

Dzieci bardzo wcześnie zaczynają swoją przygodę z zajęciami plastycznymi. Część maluchów niedługo po ukończeniu pierwszego roku życia zaczyna rysować kreski i kolorowe zawijasy, spirale i zygzaki. Choć te prace zazwyczaj nie mają w zamierzeniu autora przedstawiać nic konkretnego, to jednak są bardzo ważne, ponieważ w ten sposób dziecko ćwiczy trzymanie przyrządów rysunkowych, ułożenia ręki, figur oraz kolorów. Między drugimi, a trzecimi urodzinami dziecko przestaje rysować abstrakty i próbuje swoich sił w przedstawianiu postaci, przedmiotów i zwierząt. Najważniejsze w tym okresie jest to, by zachęcić malucha to rozwijania swoich umiejętności plastycznych. Tworzenie – rysowanie, malowanie, wyklejanie to świetnie ćwiczenie zarówno wyobraźni i kreatywności, jak i umiejętności manualnych i koordynacji ruchowo – wzrokowej. Warto więc wyposażyć nasze dziecko w artykuły plastyczne, które pomogą mu rozwijać się na tym polu.
W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór zestawów kreatywnych dla dzieci w różnym wieku, także dla tych najmłodszych. Jedną z marek, która specjalizuje się w produkcji tego typu zabawek jest amerykańska firma Melissa & Doug, znana przede wszystkim z bogatej oferty drewnianych zabawek wysokiej jakości.

Jakie artykuły plastyczne wybrać?

Melissa i Doug to małżeństwo, które zaczęło tworzyć zabawki dla dzieci w swoim własnym garażu, podczas wychowywania kilkorga dzieci. Z czasem firma się rozrosła i na tę chwilę obecna jest na rynku zabawek, ciesząc się dobrą opinią. Melissa & Doug kierują się w swojej działalności według kilku zasad. Jedną z nich jest tworzenie produktów, które wspomogą rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka. Drugą – zapewnienie wysokiej jakości swoim produktom, co przełoży się na bezpieczeństwo dziecka. Oprócz drewnianych zabawek, firma M&D stawia również na kreatywne zestawy plastyczne. W ofercie znajdziemy kolorowanki, malowanki, wyklejanki, witraże, zestawy naklejek, pieczątki, zestawy koralików do wykonania biżuterii, a nawet krosno!

Co dla najmłodszych dzieci?

Dla najmłodszych dzieci, które poznają dopiero kolory i kształty i uczą się malować, polecamy kolorowanki z serii WaterWow!. Wszystkie produkty z serii to zestawy czterech plansz do malowania oraz specjalny pisak, który wypełniamy wodą. Gdy dziecko zaczyna malować wodą na planszy, poszczególne części rysunku wypełniają się odpowiednimi kolorami. To uczy je podstawowych kolorów oraz zasad wypełniania nimi biało – czarnego rysunku. Gdy kolorowanka wyschnie, można pomalować ją ponownie. W sprzedaży dostępne są zestawy tematyczne zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek: Safari, Wróżki, Pod Wodą, Zwierzęta, Makijaż i Manicure, Farma i wiele innych.

Dla dzieci, które uwielbiają opowiadać wymyślone historie i tworzyć barwne opowieści, jeszcze przed rozpoczęciem nauki pisania i rysowania M&D oferuje zestawy naklejek. Każdy z nich zawiera kilka plansz, przedstawiających różne scenerie oraz odpowiednio tematyczne zestawy naklejek wielokrotnego użytku, którymi wyklejamy planszę, tworząc barwne, obrazkowe historyjki. Naklejki można dowolnie przeklejać z miejsca na miejsce, z planszy na planszę, co sprawia, że dziecko może tworzyć wiele wersji opowieści, co jest świetnym ćwiczeniem dla jego wyobraźni. Zestawy naklejek wielokrotnego użytku również są dobrane tematycznie. W ofercie znajdują się m.in. zestaw naklejek Prehistoria, Krajobrazy, Pojazdy, Owocowe miasteczko, Abecadło, Syrenki, Księżniczki, Moda,  i inne. Wśród nich znajdują się również naklejki, które pachną, błyszczą się, są brokatowe i wypukłe – naklejki 3d.

Alternatywa dla starszych dzieci?

Starsze dzieci warto zachęcać do własnoręcznego tworzenia przedmiotów i ozdób, ponieważ daje to dziecku ogromne poczucie satysfakcji i wpływa dodatnio na samoocenę. Polecamy zestawy do wykonania witrażu. Każdy z nich został wyposażony w ramkę z przyssawką oraz specjalne plansze do wyklejenia naklejek, które imitują szkło. Jest to zabawka bezpieczna dla dziecka, a wyklejenie witrażu nie jest trudne. Wymaga od dziecka skupienia i precyzji, natomiast łagodzi stres i odpręża, wspomaga koncentrację. W ofercie M&D dostępne są różne wzory witrażu oraz różne ich rozmiary. Znajdziemy witraże większe – np. Smoka czy Motyla oraz mniejsze: Jednorożca, Serce i tęczę, Księżniczkę i Safari.

Ciekawą odmianą od tradycyjnego rysowania czy malowania są też zdrapki – kolorowe plansze przykryte specjalnym, czarnym tuszem, który należy zdrapać odpowiednio rysikiem, by uzyskać kreatywny, wielobarwny rysunek. W niektórych zestawach zastosowano papier holograficzny, w innych brokat czy neonowe, jaskrawe kolory. Do części zestawów tematycznych dołączono szablony lub instrukcje, które ułatwiają zabawę. Polecane zestawy: Życie morskie, Tęcza, Dinozaury, Zdrapki holograficzne oraz Zdrapki neonowe i wiele innych.

Alternatywą dla tradycyjnych plastycznych zabawek są figurki do ozdabiania. W zestawach znajdują się drewniane figurki, szkatułki, skrzyneczki oraz farbki, naklejki brokatowe, pisaki, którymi możemy je samodzielnie udekorować. Dla dziewczynek idealnie sprawdzi się różowa szkatułka do ozdobienia lub lusterko czy ramkę na zdjęcia. Chłopcy mogą sobie ozdobić figurkę samochodzików lub zwierząt.

Oferta naszego sklepu jest bogata we wszelkie zestawy kreatywne i plastyczne, zarówno tradycyjne jak i nieszablonowe w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego.