Rozwiń wyobraźnię z koralikami Hama

Nie od dziś wiadomo, że zajęcia artystyczne, zwłaszcza plastyczne, wpływają dodatnio na rozwój nie tylko kreatywności i wyobraźni, ale także na rozwój osobowości w ogóle. Dzieci powinno się zachęcać do twórczości kreatywnej, zarówno tradycyjnej – rysowania, malowania, wyklejania, ale także do innych technik, z użyciem różnych materiałów.

Czym są koraliki Hama? Jakie są ograniczenia wiekowe?

Hitem ostatniego sezonu, jeśli mówić o zabawkach kreatywnych dla dzieci, stały się koraliki Hama, produkowane przez duńską firmę Malte Haaning Plastic A/S, która działa na rynku od 1961 roku. Od lat firma produkuje koraliki, zarejestrowane pod nazwą Hama.

Oryginalne koraliki Hama mają kształt walca z otworem w środku. Aby je układać, trzeba zaopatrzyć się w specjalną podkładkę z wypustkami, pasującymi rozmiarem do koralików. Układanki Hama stały się tak popularne wśród dzieci, że producent stworzył aż trzy rozmiary. Największe koraliki – w rozmiarze maxi – przeznaczone są dla dzieci, które skończyły 3 lata. Koraliki są duże i łatwo się je układa. Nawet przypadkowe połknięcie koralika przez dziecko, nie spowoduje żadnego uszczerbku na jego zdrowiu. Dla starszych dzieci – od lat sześciu, polecane są koraliki w średnim rozmiarze – midi. Te są również najbardziej popularne. Pakowane są kolorystycznie – w mniejszych lub większych opakowaniach, a na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt kolorów koralików, łącznie z prążkowanymi lub świecącymi w ciemności. Dla młodzieży i dorosłych firma proponuje najmniejsze koraliki – mini– do których układania potrzebna jest pęsetka oraz anielska cierpliwość. Wiele godzin spędzonych na układaniu tych maleństw na podkładkach przynosi jednak niesamowite efekty.

Jak układać koraliki Hama?

Zasady układania koralików są takie same, niezależnie od ich rozmiaru. Musimy ułożyć je na specjalnych podkładkach, dobranych rozmiarem. To, jakich kolorów użyjemy, zależy tylko od nas. Hama produkuje podkładki uniwersalne – np. kwadratowe, na których możemy ułożyć dowolny kształt lub podkładki specjalne, o gotowym kształcie, które ułatwiają zadanie. Firma oferuje ogromny wybór kształtów – geometrycznych i zwierzęcych oraz kształtów przedmiotów i postaci. Gotowy, ułożony na podkładce wzór należy przykryć specjalnym papierem i zaprasować. Koraliki stapiają się ze sobą i tworzą oryginalną ozdobę. Podkładki są wielokrotnego użytku.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór koralików Hama oraz podkładek. Znajdziecie w nim także zestawy tematyczne, które zawierają odpowiednie podkładki oraz koraliki, a także papier do zaprasowywania i instrukcję. Zestawy świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku osoby początkującej jak i bardziej zaawansowanej.

 

Co nowego od Hama w naszym sklepie?

Klienci naszego sklepu z pewnością mieli styczność z koralikami Hama. Polecamy odwiedzić nasz sklep stacjonarny lub internetowy i sprawdzić nowości od Hamy. Wśród nich znajdują się nowe, pomysłowe zestawy koralików m.in. koraliki do układania w 3D! Polecamy układankę Kwiaty i pawie. Z koralików dostępnych w zestawie ułożymy kolorowego pawia i dwa urocze kwiatuszki. W środku znajduje się instrukcja, która krok po kroku pokaże początkującym, jak układać przestrzennie.

Z innym zestawem Hama – Karuzelą ze zwierzętami leśnymi stworzymy oryginalną wiszącą ozdobę do naszego pokoju. Wystarczy, że ułożymy zwierzątka i drzewka z koralików Hama, używając odpowiednich podkładek, a później zawiesimy je na dołączonej zawieszce…i gotowe. Ozdobę możemy powiesić na oknie lub nad łóżkiem – wszędzie będzie się świetnie prezentować.

Nowe zestawy od Hamy przypadną do gustu zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Dla tych pierwszych polecamy zestaw koralików do stworzenia biżuterii – kolorowych bransoletek na rękę lub zawieszek na szyję w modne kwiatowe, kolorowe wzory.

Chłopcom spodobają się tematyczne zestawy, dzięki którym stworzą postaci robotów, piratów, rycerzy oraz pojazdy budowlane – koparkę, ciężarówkę i betoniarkę i wiele innych.

Dla starszych polecamy nowe zestawy koralików w rozmiarze mini, w których znajduje się ponad 10 tysięcy koralików w różnym kolorze. Z zestawów tych, po wielu godzinach zabawy, ułożymy przepiękne dekoracje – różnokolorowe pawie na czarnym tle, prześliczny wzorek kwiatowy lub wnętrze kalejdoskopu.

Te oraz inne zestawy znajdziecie w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym. Zapraszamy do skorzystania z oferty.