Nowości LEGO Friends – wakacje 2017

Historia klocków LEGO

Klocki lego to jedna z najbardziej rozpoznawalnych zabawek na świecie, co potwierdza fakt, że rocznie bawi się nimi aż 400 milionów ludzi! Przedsiębiorstwo zostało założone w 1932 roku w Danii, a od roku 1947 zaczęło produkować zabawki z tworzywa sztucznego. Wielkim sukces odniosły klocki o specjalnej konstrukcji, posiadające wypustki i dopasowane gniazda, które można łączyć na wiele sposobów. Ten rodzaj połączenia klocków sprawił, że jedynym ograniczeniem w budowaniu i zabawie stała się wyobraźnia dziecka. Konstrukcja klocków LEGO została opatentowana w 1958 roku, a do dzisiejszego dnia pojawiają się coraz to nowe serie i zestawy. Sama nazwa firmy LEGO to skrót od duńskiego  zwrotu „leg godt” – „baw się dobrze”, a w myśl tej zasady przedsiębiorstwo wciąż ulepsza swoje produkty, tworząc serie tematyczne, poświęcone dla dzieci o różnych zainteresowaniach.

Co to jest LEGO Friends?

Jedną z nowszych serii jest LEGO Friends, przeznaczona głównie dla dziewczynek w wieku od 6 do 12 lat. W 2013 roku miała miejsce polska premiera serialu o tej samej nazwie. Opowiada on o przygodach pięciu przebojowych dziewczyn. Olivia, Andrea, Emma, Mia i Stephanie mieszkają w Heartlake City – małym miasteczku położonym wokół jeziorka w kształcie serca. Postanawiają zorganizować klub LEGO Friends, w ramach którego organizują przyjęcia, pomagają mieszkańcom i dzielą swoje sekrety. Każdy sezon serialu to nowe, niesamowite przygody. Dziewczyny biorą udział w konkursie projektowania, przebywają na ranczo, wyprawiają się do dzikiej dżungli, wyjeżdżają na obóz naukowy i startują w konkursie talentów. Każda z nich jest inna, ale wspólnie tworzą niesamowicie zgraną paczkę, którą połączyły więzy przyjaźni. Serial powstał dla kilku- i kilkunastoletnich dziewczynek, które przywiązują się do swoich ekranowych koleżanek. Dlatego też powstała osobna seria klocków, bazująca na przygodach dziewczyn z Klubu Lego Friends, a małe fanki animacji mogą wymyślać nowe przygody swoich bohaterek i odgrywać historie za pomocą mini figurek i budowli.

Nowe zestawy LEGO Friends 2017

W ramach serii LEGO Friends powstało już wiele tematycznych zestawów – mniejszych i większych, a każdemu z nich patronuje wybrana bohaterka serialu. Wśród nowości 2017 roku znajdują się słoneczne, wakacyjne zestawy, wprost idealne do zabawy w letnie dni. Zestaw Słoneczny Katamaran oferuje aż 603 elementy do ułożenia i pozwala wybrać się w magiczny rejs po błękitnych wodach jeziorka Heartlake. Na podkładzie katamaranu znajduje się miejsce do opalania, basen, mostek, zjeżdżalnia, kręcone schody, garaż i część mieszkalna z przesuwanymi drzwiami. Aby dostać się do salonu, kuchni i kuchni należy podnieść górną część łodzi. Wszystkie trzy pomieszczania mają przeźroczystą podłogę. Można także skorzystać z wodnego skutera, dmuchanego koła i banana i.. pobawić się z delfinami – Sheen i Sapphire! W zestawie znajdują się także figurki naszych bohaterek: Olivii, Stephanii i Liam oraz liczne akcesoria do zabawy: dmuchane koła ratunkowe i holownicze, płetwy, lody w rożkach i na patyku, kosze, smartfon i odtwarzacz mp3.

A co w tym momencie robi Andrea i Emma? Zajmują się transportem motorówek. W zestawie znajduje się 309 elementów. Transport motorówek Andrei to możliwość podróżowania po brzegu jeziorka. Sportowy samochód jest wyposażony w przyczepę i linę do holowania, a transportowana motorówka posiad układ sterowania i obracający się wirnik. Na plaży natomiast odbywa się super przyjęcie, którego nie można przegapić! Dodatkowymi elementami zestawu są dwie mini figurki – Andrea i Emma oraz ich żółw Kuleczka, a także liczne akcesoria: leżak, grill, gitara, szklanki, owoce, kiełbaski, koszyk z bułkami i kolorowe czasopismo.

Mia natomiast spędza wakacje na pracy w sklepie dla surferów.  Można tutaj wypożyczyć sprzęt do wodnych sportów (deski surfingowe, kajak, wiosła, płetwy, wodoodporny sprzęt fotograficzny). Sklep jest umiejscowiony na plaży, na której znajduje się także pomost z bojkami, stojak na deski surfingowe, leżak oraz kamień, na którym przysiada urocza foka Velvet. Można rozsiąść się wygodnie na plaży, pobawić ze zwierzakiem lub pomóc Mii w otwieranym sklepie z kasą fiskalną! Zestaw zawiera również akcesoria takie jak wiosło, dwie deski surfingowe, aparat fotograficzny, okulary przeciwsłoneczne, lornetka, butelki z wodą oraz pocztówki. To wszystko zbudujemy z 186 elementów.

Zabawa klockami to nie tylko fantastyczna frajda dla dziecka, ale także zajęcie, które rozwija jego wyobraźnię i zdolność kreatywnego myślenia. Klocki LEGO zawierają mnóstwo akcesoriów i pozwalają na zbudowanie bogatego w szczegóły świata, w którym mieszkają konkretni bohaterowie, dołączeni do klocków w postaci mini figurek. Dziecko może odgrywać swoje ulubione sceny z serialu lub wymyślać własne historie, ćwicząc umiejętność barwnego, logicznego i spójnego opowiadania.

Zajrzyjcie do naszego sklepu stacjonarnego i internetowego i sprawdźcie nowe, wakacyjne zestawy klocków z serii LEGO Friends.