Magiczna żelowa biżuteria Gel-a-Peel

Własnoręcznie wykonana biżuteria czy ozdoby to nie tylko powód do dumy i satysfakcji, ale także sposób wyrażenia siebie. Niemal każde pokolenie dziewczynek i nastolatek bawi się kreatywnie w przeplatanie, nawlekanie czy łączenie różnego rodzaju materiałów, sznurków i koralików, tworząc w ten sposób niepowtarzalne i indywidualne wzory różnego rodzaju ozdób. Zabawa kreatywna to ogrom frajdy i świetna rozrywka, która jest nie bez znaczenia dla rozwoju umiejętności dzieci. Tworzenie bransoletek, kolczyków czy zawieszek rozwija wyobraźnię i zdolność do kreatywnego myślenia. Wywiera duży wpływ na umiejętności manualne i koordynacyjne. Wpływa także na psychikę dziecka – wzmacnia poczucie własnej wartości i indywidualność. Hitem ostatniego czasu są kreatywne zestawy Gel-a-Peel, które podbijają serca dziewczynek i nastolatek na całym świecie. Czym jest Gel-a-Peel? Czy jest to bezpieczna zabawa? W jaki sposób wykonać żelowe ozdoby?

Co to jest Gel-a-Peel?

Gel-a-Peel to zestawy kreatywne do tworzenia żelowej biżuterii i ozdób. W każdym zestawie znajdują się tubki z kolorowym żelem oraz liczne akcesoria. Aby wykonać ozdobę trzeba wycisnąć żel z tubki na przeźroczystą planszę, formując go w pożądany kształt np. w bransoletkę i.. chwilkę poczekać. Żel zastyga, ozdobę trzeba oderwać z planszy i już jest gotowa do noszenia! Każdy zestaw zawiera tubki z żelem w innych kolorach. Są to najmodniejsze kolory sezonu – żywe, neonowe barwy lub delikatne pastele w odcieniach różu i fioletu. Do niektórych żeli dodano odrobinę brokatu. Oprócz tubek z kolorową substancją, każdy zestaw zawiera niezbędne akcesoria: przeźroczystą planszę, szablony dla początkujących, końcówkę do wyciskania żelu i instrukcję. W zależności od rodzaju zestawu, znajdziemy w nim także: zawieszki do kolczyków, kółka do breloczków, stojak na żele, wymienne końcówki oraz stacje do projektowania. W każdym zestawie znajduje się wszystko to, co niezbędne i pomocne do zaprojektowania konkretnych ozdób.

Dla kogo jest Gel-a-Peel?

Zestawy Gel-a-Peel przeznaczone są dla dzieci i nastolatków powyżej ósmego roku życia, brakuje jednak dalszych ograniczeń wiekowych. Oznacza to, że również starsze dzieci mogą śmiało tworzyć swoje niepowtarzalne kolekcje. Produkt jest skierowany przede wszystkim do dziewczynek, które chcą w oryginalny i modny sposób ozdobić swoje ciało kolczykami, bransoletkami czy naszyjnikami. Część zestawów pozwala także na ozdobienie przedmiotów użytku codziennego – zestawu kluczy, telefonu komórkowego, plecaka, piórnika czy pokoju. Gel-a-Peel jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i dla dziewczynek, które już wcześniej tworzyły własnoręcznie ozdoby. Każdy zestaw zawiera instrukcję oraz wskazówki do projektowania, dzięki czemu nawet niedoświadczone projektantki szybko rozwiną swoje umiejętności. Podczas tworzenia ozdób można używać gotowych szablonów, lub dać upust swojej wyobraźni i śmiałym pomysłom.

Czy Gel-a-Peel jest bezpieczny?

Gel-a-Peel to silikonowy żel. Został przebadany dermatologicznie i jest bezpieczny dla dzieci. U osób ze skłonnościami alergicznymi lub uczulonych na tego typu substancje, żel może wywołać podrażnienie skóry. W tym wypadku należy ściągnąć ozdobę lub zmyć żel w płynnej postaci, który dostał się na naskórek i zaprzestać używania produktu. Dla bezpieczeństwa można uczyć rękawiczek gumowych lub lateksowych, jednak zazwyczaj nie są one potrzebne.

Rodzaje zestawów Gel-a-Peel

Na rynku dostępnych jest kilka zestawów do tworzenia żelowej biżuterii. Najmniejsze zestawy, które zawierają trzy tubki żelu w różnych kolorach oraz podstawowe akcesoria, nadają się zarówno jako zestawy startowe dla osób początkujących jak i uzupełniające. Gel-a-Peel Neon Kit zawiera trzy tubki substancji w modnych, jaskrawo-neonowych kolorach: żółtym, pomarańczowym i różowym. Biżuteria w takich kolorach będzie się wyróżniać i przyciągać wzrok. Bardzo dziewczęce, intensywne kolory żelu znajdziemy w zestawie Sparkle Kit. Są to intensywne odcienie różu i fioletu, które dopełniają każdą kreację. Święcący w ciemności żel z zestawu Peel Glow in The Dark to idealna biżuteria na dyskotekę czy przyjęcie, która wyróżnia się nawet w ciemnym pomieszczeniu. Delikatne, pastelowe kolory: szary, różowy i zielony z zestawu Pearly Pastel Kit nadają wdzięku i uroku. Biżuteria w takich barwach jest idealna na co dzień i do szkoły. Ponadto, w serii znajdziemy także większe zestawy, wyposażone w akcesoria dodatkowe. Zestaw Pracownia Koralików (Sparkle Bead Station) oprócz kolorowych żeli zawiera sto koralików, sznurek do nawlekania oraz specjalną stację, która ułatwia tworzenie i schnięcie ozdób. Ozdabianie przedmiotów drogich naszemu sercu czy przedmiotów codziennego użytku jest proste z zestawem Design Station. Stacja do projektowania ozdób zawiera trzy skrytki, stojak na żele oraz końcówki oraz specjalne pokrętła, które umożliwiają obracanie szablonu, na którym tworzymy ozdobę oraz jego obniżanie lub podnoszenie.

Z zestawami Gel-a-Peel wykonamy wspaniałe kolczyki, naszyjniki i bransoletki, które będą wyróżniać się sposobem wykonania oraz pomysłowością. Możemy także ozdobić przedmioty, których codziennie używamy i nadać im nowego charakteru. Wyróżnimy się wspaniałym, silikonowym etui na telefon, zabawnymi nakładkami na ołówki i długopisy, a także zawieszkami do kluczy czy plecaka. Możliwości są nieograniczone!