Dzień Dziecka 2017 – hity prezentowe cz. III

W serii poświęconej pomysłom prezentowym z okazji Dnia Dziecka 2017 ukazały się już dwa wpisy. Zaprezentowane zostały zarówno zabawki – hity tego sezonu jak i mniej znane produkty, które zasługują na uwagę. Przypominamy, że wszystkie opisane produkty są w pełni bezpieczne dla dzieci, zarówno pod względem użytego materiału jak i sposobu wykonania oraz przeznaczenia zabawki. Czym jeszcze zaskoczymy dziecko? Które z zabawek będą dla malucha atrakcyjne? W ostatnim wpisie z serii przedstawiamy kolejne propozycje prezentowe, które wywołają szeroki uśmiech na twarzy dziecka.

  1. Klocki magnetyczne Geomag

Klocki to zabawka powszechnie znana, lubiana przez dzieci, bezpieczna. Na rynku dostępnych rodzajów klocków jest cała masa, a zabawkę produkują niemal wszystkie zabawkarskie firmy. Mamy więc klocki plastikowe, drewniane, gumowe, klocki jeżyki i inne. A czy słyszeliście kiedyś o klockach magnetycznych? Zestawy klocków Geomag składają się z dwóch rodzajów elementów: magnetycznych pałeczek i niklowanych kulek. Zabawa polega na łączeniu części w różnorodne konstrukcje – przestrzenne, trójwymiarowe, obrotowe. Z klocków Geomag można stworzyć niemal wszystko, ponieważ jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia dziecka. Sama zabawka natomiast świetnie wpływa na jej rozwój oraz wspomaga kreatywne myślenie. Walory edukacyjne produktu są ogromne. Na przykładzie klocków Geomag dziecko może nauczyć się podstaw fizyki czy chemii oraz zagadnień takich jak budowa atomu. Wpływają także na rozwój umiejętności manualnych, motorycznych oraz koordynacyjnych, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci. Klocki można układać wielokrotnie, w różnych kombinacjach. Klocki Geomag produkowane są w Szwajcarii i spełniają wszystkie najważniejsze standardy produkcyjne wedle dyrektywy Unii Europejskiej. To gwarancja wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Zabawka polecana jest tak dla najmłodszych (już od drugiego roku życia) dzieci jak i dla starszych. Produkt rekomendują stowarzyszenia rodziców, nauczycieli i terapeutów. Geomag to inteligentna rozrywka dla każdego. Na runku dostępnych jest wiele zestawów, które różnią się od siebie ilością i specyfiką elementów. Polecane zestawy to: Geomag Color, Geomag Mechanics i Geomag Pink (wersja dla dziewczynek).

  1. Pojemniki LEGO

Ten produkt to prezent zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Klocki LEGO to jedna z najbardziej lubianych, atrakcyjnych i rozpoznawalnych zabawek, która cieszy dzieci na całym świecie. A co powiecie na klocki w wersji giga, które jednocześnie można wykorzystać jako pojemnik na zabawki i dekorację pokoju? Oryginalne pojemniki LEGO mają kształt klocka i mogą być układane jeden na drugim, tworząc ciekawe konstrukcje. Dostępne są trzy rozmiary pojemników – mały(12,5cm x 25cm x 18cm), średni(25cm x 25cm x 18cm) i duży(50cm x 25cm x 18cm) oraz szeroka gama ciekawych kolorów, w różnych odcieniach. Klocki wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na uszkodzenia, które można w łatwy sposób wyczyścić. W takim pojemniku dziecko może przechowywać zabawki, które nie posiadają oryginalnego opakowania lub swoje własne skarby. Może także bawić się pojemnikami tak jak klockami – układając je i tworząc budowle. Ciekawe kolory, odpowiedni rozmiar i oryginalny wygląd sprawiają, że pojemniki będą tworzyć dekoracyjny element dziecięcego pokoju.

  1. Króliczki magnetyczne Bunnies

Magnetyczne króliczki Bunnies to zabawkowy hit tego sezonu. Są to małe pluszaki o wyglądzie królika w różnych kolorach i odcieniach, które łączy jedna wspólna cecha – mają długie uszy, w środku których znajdują się magnesy, dzięki czemu połączone uszy mogą służyć za uchwyt. Takie króliczki dzieci mogą przypinać do plecaków, wkładać na nadgarstek, a w przypadku dziewczynek – nawet zapinać na włosy! Króliczek stanie się małym przyjacielem dziecka, którego zawsze będzie mógł mieć przy sobie – w przedszkolu, w szkole, na wycieczce czy na spacerze. Zabawki mają niewielki rozmiar i wyglądem przypominają puchate kuleczki z oczkami, nosem, uszami i ogonem. Dostępne są w różnych kolorach – białe, szare, piaskowe oraz w kropki i ciapki. Do wyboru, do koloru! Króliczki są także wyposażone w magnetyczne noski i ogonki, można więc łączyć je na różne sposoby, co sprawia niesamowitą frajdę!

  1. Zabawki zręcznościowe – jojo i kostka Rubika

Wśród dzieci znów powraca moda na tradycyjne zabawki zręcznościowe takie jak jojo czy kostki Rubika. Oba produkty świetnie rozwijają zręczność dziecka, zdolności manualne i koordynacyjne. Czym jeszcze się cechują? Mają pozytywny wpływ na koncentrację i spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia. Ponadto, redukują stres i odprężają.

Jojo to zabawka, która niemal nie posiada ograniczeń wiekowych. Yoyo, którego inna nazwa to koło Maxwella, najprawdopodobniej pochodzi z Chin. Zabawka zbudowana jest w prosty sposób. Ciężarek nawija się na specjalny sznurek z pętelką. Podczas zabawy rozwijamy sznurek, trzymając jego nieumocowany koniec i wykorzystując fakt, że po pełnym rozwinięciu sznurka, ciężarek zachowuje moment pędu obrotowego i nawijamy go z powrotem na sznurek. Proste, prawda? Niekoniecznie. Żeby zabawa yoyo była efektywna, trzeba nauczyć się, w którym momencie musimy szarpnąć sznurek, by wywindować nasz ciężarek do góry. Dostępne w ofercie naszego sklepu jojo to produkty znanej i cenionej firmy YoYoFactory, która współpracuje z zawodowcami i mistrzami tej rozrywki. Są to profesjonalne joja, która cechują się wysoką jakością użytych materiałów i wykonania. Zarówno początkujący jak i zaawansowani znajdą odpowiedni dla siebie model. Jednym z najbardziej cenionych jojo jest model Velocity, który zyskał sobie miano Zabawki Roku. Wyróżnia się najwyższej jakości tworzywem, odpornym na wstrząsy i upadki oraz wbudowanym systemem hamulcowym adjust-o-matic, co sprawia, że można samodzielnie ustawić jojo na odpowiednim poziomie trudności. W tym celu zabawka jest wyposażona w pokrętło i dwa tryby – easy (dla początkujących) oraz pro (dla zaawansowanych – jojo będzie wracało do ręki po wykonaniu manewru, przeznaczone jest do wykonywania zaawansowanych kombinacji). Godnymi polecania są także modele: Whip, Ten Trick oraz Night Star.

W ofercie naszego sklepu dostępna są nowe wersje tradycyjnej kostki Rubika. Co je wyróżnia? Przede wszystkim kostki wykonane są w całości z plastiku. Producent zrezygnował również z naklejek, co skutecznie uniemożliwia wszelkie próby oszukiwania. Nowy mechanizm sprawia, że ścianki przesuwa się z wyjątkową łatwością, kostka się nie zacina i nie blokuje. Plastikowe płytki nie zużywają się, więc swoje umiejętności można doskonalić przez długie lata. Produkt jest w stu procentach oryginalny!

Alternatywą dla oryginalnej i tradycyjnej kostki Rubika jest zabawka logiczna Void Puzzle stworzona przez Katsuhiko Okamoto. Została pozbawiona elementów środkowych, a zabawa polega na układaniu konkretnych, kolorowych kształtów. Nie odbiega jednak stopniem trudności od klasycznej wersji kostki Rubika – nie jest ani łatwiejsza ani trudniejsza.

  1. Welwetowe kolorowanki od DJECO

Rysowanie, kolorowanie, zajęcia plastyczne gwarantują nie tylko rozwój zdolności manualnych i motorycznych u dziecka, ale także rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Warto zapewnić dziecku kreatywne, artystyczne zabawy od najmłodszych lat. Część dzieci ma jednak problem z malowaniem i kolorowaniem, co przekłada się na zniechęcenie i frustrację. Dla najmłodszych polecamy zatem odpowiednio dobrane artykuły i zestawy plastyczne od francuskiej firmy DJECO. Jednym z nich są welwetowe kolorowanki. To tematyczne karty, przedstawiające obrazek, którego odpowiednie części zasłonietę są czarnym, welurowym materiałem. Sprawia to, że nawet początkujące dziecko, które koloruje poza wyznaczonymi liniami, nie zniechęci się – kolor nie jest widoczny na materiale, a jedynie na właściwiej części obrazka. Po pokolorowaniu całości czarny kolor ciekawie komponuje się z wieloma barwami ilustracji. Kolorowanka polecana jest dla dzieci już od trzeciego roku życia. Dostępne są różne tematyczne zestawy: Parada słodkości, Colorado, Zwierzęta i Kraina Czarów.

  1. Rowerki biegowe Puky

Rowerek biegowy LRM Plus to produkt znanej niemieckiej firmy PUKY. To doskonały wybór dla dziecka przed podjęciem nauki jazdy na normalnym rowerze. Rowerek biegowy przyzwyczai dziecko do konstrukcji roweru – ramy, siodełka, kierownicy oraz do zasad poruszania się nim po chodnikach i placach zabaw. Rowerki PUKY wyróżniają się niskim ułożeniem ramy i ergonomicznym kształtem siodełek. Wysokość kierownicy i siodełka można regulować odpowiednio do potrzeb dziecka. Rowerek biegowy został wyposażony w miękkie opony, błotniki, ramę z niskim przekrokiem oraz podstawką, łożyska kulkowe w kołach i sterach i w wysokiej jakości piankowe koła 215×50. Produkt jest odpowiedni dla dziecka, które ma powyżej 85 cm wzrostu. W ofercie dostępne są rowerki w wersji LRM w kolorach czerwonym, niebieskim i liliowym.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego. Oferujemy szeroki wybór zabawek dla dzieci w każdym wieku, w atrakcyjnych cenach.