Na letnie dni – rowerki i jeździki dla najmłodszych

Nadeszło wreszcie długo wyczekiwane lato. Dni są ciepłe i długie, a to skłania nas do porzucenia czterech ścian i wyjścia z mieszkania. Często jednak nasze przyjemne spacery bywają dla dzieci nudne. Co zrobić, gdy dziecko po kilku minutach na świeżym powietrzu chce wrócić do swoich zabawek? Przepis jest prosty – trzeba zapewnić dziecku dodatkowe atrakcje. Świetnym pomysłem będzie nauka jazdy na rowerze czy jeździku. To zabawa, która zajmie dzieci na całe lato, a przy tym aktywność fizyczna, wpływająca pozytywnie na ogólny rozwój malucha. Klasyczny rowerek z pedałami jest odpowiedni dla dzieci powyżej czterech czy pięciu lat. Ważne jest jednak, by już znacznie wcześniej rozpocząć oswajanie z rowerowym sprzętem. Dla najmłodszych tworzone są wszelkiego rodzaju jeździki i rowerki biegowe. Takie produkty muszą być odpowiednio dostosowane do wieku i potrzeb dzieci, odznaczać się wysoką jakością wykonania i być w pełni bezpieczne. Jakie produkty warto polecić?

Jakie jeździki wybrać?

Maluch powyżej pierwszego roku życia może zasiąść w Formule 1! Wyprodukowany we Włoszech jeździk All around od firmy Chicco wyróżnia się ciekawą, kolorową grafiką, która spodoba się każdemu dziecku. Każda część pojazdu ma inny, żywy kolor, wymalowano także oczy i buźkę. Jeździk posiada także kierownicę z akcesoriami – m.in. z wielkim, niebieskim kluczykiem i klaksonem! Żółte siedzonko jest wygodne i ergonomiczne, a pod nim znajduje się schowek, który pomieści kilka ulubionych zabawek. All around rośnie wraz z dzieckiem. Pierwszym etapem przygody z jeździkiem jest korzystanie z pomocy specjalnego uchwytu, który trzyma opiekun i prowadzi pociechę. Z biegiem czasu dziecko zaczyna odpychać się nóżkami od podłoża i w ten sposób napędza swój pojazd. Zabawka jest stworzona z myślą o komforcie i bezpieczeństwie dziecka. Jest wyposażone w koła, które obracają się nawet o 360 stopni, co bardzo ułatwia manewrowanie. Dziecko może korzystać z jeździka na zewnątrz i w warunkach domowych.

Czy warto polecić jeździk Wutsh?

Dziecko, które ma ponad 80 cm wzrostu może już śmiało przesiąść się na nieco bardziej profesjonalny sprzęt. Jeździk Wutsch to doskonała okazja, by dziecko oswoiło się z rowerową konstrukcją oraz rozwinęło zdolności psychoruchowe i koordynacyjne na tyle, by w przyszłości bez problemu wsiąść na dwukołowy rower. Wutsh posiada ruchomą oś przednią. Oznacza to, że podczas jazdy dziecko zmuszone jest do utrzymywania równowagi. W przeciwnym wypadku rowerek przechyla się na bok. Jest to zamierzona funkcja, która samoistnie uczy dziecko utrzymania prostej postawy ciała i odpowiedniego manewrowania pojazdem. Rowerek został wyprodukowany przez niemiecką firmę PUKY, która znana jest z bezpiecznych produktów wysokiej jakości. Producent dba o bezpieczeństwo i wygodę małych kierowców. Dlatego też rowerek posiada szereg udogodnień. Rama jest szeroko wyprofilowana i wyposażone w cztery duże koła, co gwarantuje stabilność rowerka. Kierownica posiada niewielki, ograniczony do 30 stopni, kąt skrętu. To sprawia, że wykonywane manewry są bezpieczne, a możliwość wypadku ograniczona do minimum. Ergonomiczne, świetnie Wyprofilowane siodełko zapewnia wygodę oraz wymusza prawidłową postawę ciała. Ponadto, siodełko posiada uchwyt, który jest pomocny podczas transportu rowerka. Kółka mają 4 cm szerokości i płytki bieżnik, dzięki czemu są ciche i usprawniają jazdę. Dodatkową zaletą produktu jest pięcioletnia gwarancja, która przechodzi na kolejnego właściciela.

Co to jest TwistCar?

Trzylatek zakocha się po uszy w jeździku TwistCar. Jest to wyjątkowa zabawka, uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Użycie w produkcji jedynie wytrzymałych, ekologicznych materiałów wysokiej jakości gwarantuje długą żywotność pojazdu. Jest to ważne również dlatego, że TwistCar jest zaprojektowany w taki sposób, by bawił dzieci w różnym wieku – młodsze i starsze. Maksymalne obciążenie produktu to 120 kg, a ergonomiczne siodełko będzie odpowiednie zarówno dla trzylatka jak i dla dziecka z pierwszych klas szkoły podstawowej! Jeździk posiada nietypowy napęd – naprzemienne ruchy kierownicy w lewo i w prawo. Podczas jazdy nogi dziecka umieszczone są na specjalnych podkładkach. Sprawia to, że jazda jest bezpieczniejsza i minimalizuje ryzyko nieprzyjemnego wypadku. Wyposażony jest w kauczukowe kółka, które nie rysują podłóg, ale doskonale sprawdza się na zewnątrz, w różnych warunkach pogodowych. Daje nie tylko mnóstwo frajdy, śmiechu i szalonej zabawy, ale także wpływa na rozwój dziecka. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest ważna i potrzebna. Jeździk aktywizuje mięśnie brzucha, nóg i ramion, wzmacnia ciało. Produkt jest rekomendowany w środowisku fizjoterapeutów, a jego pozytywne działanie potwierdzone jest licznymi badaniami i atestami. Spełnia także wszelkie europejskie wymogi bezpieczeństwa – m.in. posiada certyfikat zgodności z normą europejską CE-EN71.

Zadbaj o zdrowie i rozwój swojego dziecka, a tym samym podaruj mu radość i dobrą zabawę. Ruch i aktywność fizyczna na świeżym powietrzu nie tylko wspomaga jego system immunologiczny, aktywizuje mięśnie i poprawia kondycję, ale także wpływa pozytywnie na koncentrację, zdolność skupienia uwagi oraz apetyt.

Jeździki i rowerki dostępne są w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym w różnych kolorach. Zapraszamy!