Nauka, zabawa, wyobraźnia – zalety zabawy z Sylvanian Families

Pierwsze, w pełni świadome wybory dotyczące chęci posiadania danej zabawki rozpoczynają się stosunkowo szybko. Dzieci dorastają w tak niesamowitym tempie, że wielu z nas chciałoby zatrzymać czas, aby móc jak najdłużej rozkoszować się chwilą posiadania małego szkraba u swego boku. Jedyne co możemy zrobić to w pełni uczestniczyć w procesie wychowywania i kształtowania dzieci, a na to na całe szczęście mamy ogromny, niebagatelny wpływ 🙂

 

Odgrywanie scenek to jedne z pierwszych aktywności, jakie przejawia każde dziecko, bez względu na wiek i płeć. Badania dowodzą, że potrzeba organizowania życia drugiej osobie – w tym przypadku zabawce- to jedno z ulubionych zajęć ludzkości. Z racji na grupę docelową, dzieci wybierają te przedmioty i zabawki, które kojarzą im się z domem, bezpieczeństwem oraz oczywiście bajkowym ekranem. Ulubieńcy z dobranocek, krótkich filmików z YouTube lub stworki z pierwszych książeczek to must have każdej dziewczynki i chłopca. I właśnie wtedy pojawia się pytanie – jakie zabawki wybrać, aby dziecko nie tylko bezpiecznie spędzało czas, ale również kształtowało swoją osobowość w dobrym, pozbawionym przemocy i złych nawyków kierunku? Naszą propozycją będą zabawki z linii Sylvanian Families. Oto krótka historia bohaterów tej uroczej bajki!

 

 

Te urocze zwierzaczki zadebiutowały na rynku japoński już w 1985 roku! Dzieci znają je przede wszystkim jako mieszkańców Sylvanii- magicznej krainy, w której zwierzątka żyją według zasad zaczerpniętych z naszego życia. Sylvania to miejsce, w którym mieszkają króliczki, jeżyki, wiewiórki, a nawet misie. Ich rytm dnia łudząco łączy się z prawdziwym życiem każdej rodzinki. Starsi przedstawiciele rodziny obierają różne zawody, dzieci spędzają czas w szkole oraz na zabawie z przyjaciółmi. W Sylvanii jest czas ciężką pracę oraz chwile rozrywki – ta idylliczna kraina przyjmie każdego, kto ją odwiedzi.

Dlaczego warto zachęcić dziecko do zabawy z mieszkańcami Sylvanii?

 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta! Po pierwsze – dzieci mają okazję do odtwarzania scenek, które z łatwością obejrzą na najpopularniejszych serwisach internetowych. Poprzez próbę odtwarzania danych sytuacji, dziecko wspomaga rozwój koncentracji, logicznego myślenia, ale przede wszystkim pobudza swoją wyobraźnię i kreatywność! Odgrywanie tematycznych scenek to przecież pierwszy krok ku myśleniu bez barier, ograniczeń i utartych schematów.
Po drugie – mieszkańcy Sylvanii to w pewien sposób nasze lustrzane odbicia. Zwierzątka są oczywiście wyidealizowane, jednak na pewnym etapie rozwoju dzieci potrzebują wzorców, z których mogłyby czerpać i powoływać się na pewne autorytety. Pokazując szkrabom świat, w którym istnieją reguły dobrego współżycia ułatwiamy im zrozumienie tego, z czym w niedalekiej przyszłości będą musiały się zmierzyć.

Najlepsze zestawy Sylvanian Families:

 

Najpopularniejsze są oczywiście te zestawy, w których znajdują się główni bohaterowie tego postu – mieszkańcy Sylvanii! Dzięki poszczególnym zestawieniom, dziecko ma okazję wzbogacić się o całe rodzinki danych zwierzaczków – rodzinkę misiów, kotków z jedwabiu, chomików a nawet alpak! W zestawach znajdują się rodzice oraz ich pociechy, co znacznie ułatwia popularną ,,zabawę w dom”.

 

 

 

Każdy mieszkaniec Sylvanii powinien mieć duży, przytulny domek, w którym mógłby odpocząć po pracy i zrelaksować się w gronie przyjaciół i rodziny. Przytulny domek wiejski to połączenie nowoczesności i tradycji – to produkt, który musi posiadać każdy kolekcjoner Sylvanian Families! W zestawie znajduje się kilka podstawowych elementów wyposażenia, które ocieplą wizerunek domku – będzie to m. in. łóżko, kuchenny kredens ze zlewem oraz stół z krzesłami. Jedna ze stron domku jest otwarta, dzięki czemu ruchy dzieci podczas zabawy nie są ograniczane ściankami lub pozostałymi pokojami. Dużym atutem zabawki jest możliwość zaprojektowania jej w wybrany przez dziecko sposób – domek urządzamy według własnego pomysłu i dostępnych mebelków. Akcesoria do wyposażenia domku można dokupić w dowolnie wybranych przez siebie zestawach – doskonale prezentuje się m. in. zestaw do jadalni i kuchni!

 

Życie w Sylvanii to nie tylko domowe zacisze. W zestawie Bar z Sokami dzieci mogą odnaleźć nie tylko kolekcjonerską figurkę, ale także akcesoria, które pozwolą na odgrywanie scenek na świeżym powietrzu, za blatem baru ze świeżymi, zdrowymi sokami! Największą atrakcją jest jednak Pizzeria to ogromny budynek z akcesoriami, w którym mieszkańcy Sylvanii spędzają każde niedzielne popołudnie. Niesamowitym atutem jest piec, z którego powstają przepyszne, pachnące pizze. Otwarty budynek pizzerii umożliwia swobodną zabawę. W pudełku znajdują się również tematyczne akcesoria, takie jak tabliczka z menu, blat do wyrabiania ciasta do pizzy oraz stolik z krzesełkami dla klientów.

 

 

A jeśli któryś z mieszkańców zachoruje, od razu pędzi do kliniki, w której z pewnością otrzyma szybką i fachową pomoc. Wiejska klinika to zestaw z dużą liczbą akcesoriów potrzebnych do leczenia pacjentów – z tym zestawem nie sposób narzekać na nudę!

 

 

Zabawa z figurkami z bajki Sylvanian Families to rozwijanie swojej wyobraźni, wiedzy o codziennym życiu i sprawach, z którymi musi zmierzyć się każdy z nas. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego – półka z zestawami leśnych zwierzątek jest zapełniona 🙂