Najlepsze zabawki na sterowanie od firmy Silverlit

 

Zabawa zdalnie sterowanymi urządzeniami to jedna z ulubionych aktywności dzieci, a w szczególności chłopców. Zdalne sterowanie pozwala na przekazywanie określonych komend z urządzenia (najczęściej pilota) do określonej zabawki, przy zachowaniu zaznaczonego wcześniej maksymalnego miejsca oddalenia. W tego typu urządzeniach ważny jest zasięg zabawki – im dłuższy, tym ciekawsza forma zabawy! Obecnie, najpopularniejszym rodzajem sterowania jest sterowanie bezprzewodowe, które doskonale sprawdza się w różnego rodzaju modelach samochodów, samolotów lub robotów.

Co jest największą zaletą zabawek zdalnie sterowanych? Przede wszystkim uniwersalność tego typu produktu. Świetnie sprawdzą się jako pomysł dla prezent dla każdej grupy wiekowej – zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Łatwa obsługa, brak skomplikowanych komend i wysoka dostępność produktu sprawiają, że zdalnie sterowane zabawki cieszą się coraz większą popularnością. W naszej ofercie mamy coś, co połączy pilota, samochód i znakomitą zabawę w jedność – roboty od firmy Silverlit!


Silverlit to niemiecka firma, która na szeroko pojętym ,,zabawkowym” rynku działa już od ponad 30 lat. W jej szerokim asortymencie znajdziemy przede wszystkim zabawki, które wykorzystują funkcję zdalnego sterowania.  O dużym doświadczeniu i wysokiej kompetencji w dziedzinie tego typu produktów świadczy chociażby fakt, iż Silverlit została wpisana do Księgi Gunniess’a w latach 2007 i 2008 za najmniejszy zdalnie sterowany model śmigłowca. Tym razem firma poszerzyła swoją produkcję i wzbogaciła ją o kilka zdalnie sterowanych robotów.

Prezentację rozpoczniemy od przestawienia futurystycznego robota – Cameleona! Zabawka porusza się według komend wysyłanych przez pilota – przód, tył oraz na boki, ale na tym nie koniec atrakcji! Jak przystało na prawdziwego Cameleona, robot potrafi zmienić kolor grzbietu, a w porze obiadowej schrupać kilka przekąsek. W zależności od wyboru dziecka i przyciśnięciu odpowiedniej komendy na pilocie, robot wykona powierzone mu zadanie.

Kolejne roboty przybrały nieco bardziej tradycyjną formę. Możemy wzbogacić się m. in w Kick’a-Bot’a, który na pewno spodoba się miłośnikom piłki nożnej. Oprócz figurki robota, do zestawu dołączono elementy, które posłużą dziecku do zbudowania bramki, a także piłeczkę. Przebieg zabawy jest bardzo prosty: za pomocą pilota sterujemy robotem w taki sposób, aby popychana przez niego piłka znalazła się w bramce.


A jeśli planujemy urządzić piłkarskie zawody, w naszym sklepie znajdziemy większy, podwójny zestaw robotów zdalnie sterowanych, dzięki którym rozgrywki będą jeszcze ciekawsze! Pilot pozwala na rozegranie aż trzech zabaw: w zależności od wyboru dziecka, rozgrywka może dotyczyć piłki nożnej, kręgli lub szybkich wyścigów. A tak oto prezentują się interaktywne roboty:

 


Jeśli zawody sportowe nie należą do Twoich ulubionych aktywności, Silverlit przygotował wersję robota, który…ciężko trenuje! Występuje on w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwonej oraz niebieskiej i w każdej z nich daje z siebie 100% zaangażowania! Kończyny robotów zostały pokryte specjalnymi ochraniaczami, które chronią ich przed urazami. Jak przebiega trening? Robot walczy według komend dziecka ,,uruchamianych” przez pilota, a obiektem walki może być dołączony do zestawu worek treningowy lub inny, groźny rywal, przed którym robot musi ocalić świat! To, co wzbogaca zabawę z tego typu zabawką to realistyczne dźwięki podczas ,,treningu” oraz świecące się, LED-owe oczy robotów.
 

Zabawa zdalnie sterowanymi robotami to nie tylko nowość wśród dostępnych na rynku produktów, ale także zupełnie innowacyjny wymiar przygody! Dziecko, które do zabawy wykorzystuje funkcję pilota musi skupić swoją uwagę na kilku czynnościach równocześnie – wspomaga to jego koncentrację, ćwiczy zdolności manualne oraz kreatywność. Poruszające się zabawki zmuszają dzieci do przestrzennego planowania zabawy oraz często angażują więcej członków rodziny (lub przyjaciół) do wspólnej zabawy. Każda zabawka od firmy Silverlit jest bezpieczna dla dzieci powyżej określonego przez producenta wieku dziecka, a materiały, z których wykonano produkty posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

 

Po więcej interaktywnych i zdalnie sterowanych zabawek zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego 🙂