Tworzenie przestrzennego świata, czyli słów kilka o puzzlach 3D!


Stworzone w XVIII wieku puzzle
to nieprzerwanie jedna z najczęstszych okazji do zintegrowania nie tylko dzieci, ale także i dorosłych. O ich popularności świadczy chociażby fakt, że niektóre układanki dedykowane są dla dzieci już od 2 roku życia, a granica wiekowa nie istnieje – niezbitym dowodem na powyższą tezę są puzzle 3D, którymi zachwycają się całe pokolenia rodzin!

 


Czym są puzzle w wymiarze 3D?

 

Najprościej rzecz ujmując – są to puzzle przestrzenne, które sprawiają wrażenie ,,realności” układanego obiektu. Oprócz zwykłego układania obrazku, puzzle 3D dostarczają nam niesamowitych okazji do poszerzania swojej wyobraźni przestrzennej oraz możliwości spojrzenia na obrazek w zupełnie inny, wyjątkowy sposób!

 

W czym tkwi sekret puzzli 3D?

 

O zaletach puzzlowych układanek moglibyśmy rozmawiać godzinami. Puzzle przestrzenne cechują się przede wszystkim:

 

 

  • możliwością rozwoju zdolności manualnych
  • wspomaganiem nauki i koncentracji
  • możliwością ćwiczenia cierpliwości oraz precyzji wykonywanych ruchów
  • nieustanną motywacją w dążeniu do celu

 

Pamiętajcie! Układanie puzzli poprawia pracę mózgu! Dzięki zaangażowaniu wielu zmysłów, obie półkule pracują na naprawdę wysokich obrotach – a to rozwija naszą kreatywność!

 

Oto propozycje naszych przestrzennych układanek:

 

Puzzle od firmy Wrebbit:

 

 

 

 

Piankowe puzzle 3D zostały wykonane z największą dbałością o szczegóły i detale. Wyjątkowo wyrazista barwa i prosta konstrukcja to tylko jedna z wielu zalet tej układanki. To, co cenimy najbardziej to możliwość ,,tworzenia” bez użycia kleju! A co tak naprawdę możemy stworzyć?

Miłośnicy architektury oraz wyjątkowych, sławnych budowli będą zachwyceni. Wybierając te układanki, miłośnicy puzzli będą mieli okazję ,,odtworzyć” najpopularniejsze budynki oraz widoki XXI wieku! Duża ilość elementów sprawi, że zabawa będzie naprawdę wymagająca – ale dla efektu końcowego….warto! Nasza oferta pozwoli na ułożenie Big Bena, Białego Domu oraz wielu budynków Nowego Jorku!

Na tym nie koniec! Dla tych, którzy uwielbiają filmowe przygody i interesują się ,,czarną magią” proponujemy wyjątkowe zestawy z Harrego Pottera! Odrobina czarów, trochę zaklęć, kilka eliksirów… i zaczynamy! Po ułożeniu wszystkich elementów, wejdziemy w posiadanie Wieży Astronomicznej i Wielkiej Sali. Odtworzymy także wygląd legendarnego pociągu – Hogwart Express oraz przeniesiemy się na Ulicę Pokątną!


Puzle od firmy Ravensburger: 

Zasada układania jest bardzo podobna! Tym razem do Twojej dyspozycji będą aż trzy rodzaje puzzli: zawiasowe, płaskie oraz zakrzywione. Na każdym elemencie układanki umieszczono drobne wskazówki w formie strzałek – to na pewno ułatwi całą zabawę. I tak jak u poprzedniego producenta – nie potrzebujemy nawet kropli kleju do skonstruowania tych budowli. Oto obecnie dostępne zestawy:

 


 


 

 

Więcej: https://www.panzabawka.pl/ravensburger-12557-puzzle-3d-krzywa-wieza

https://www.panzabawka.pl/ravensburger-12554-puzzle-3d-puzzle-216-big-ben

 

Puzzle w formacie 3D – zarówno od firmy Wrebbit jak i Ravensburger – to gwarancja dobrej i kreatywnej zabawy. Producenci układanek cenią sobie dbałość o wszystkie szczegóły i detale, a co najważniejsze, ich wieloletnie doświadczenie sprawia, że satysfakcja klientów ciągle wzrasta. Puzzle przestrzenne uczą, bawią, rozwijają zdolności kreatywne i manualne – jednym słowem…nie mają wad!