Klocki LEGO Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi 2018

W połowie grudnia 2017 roku miała premierę długo wyczekiwana ostatnia część hitu kinowego Gwiezdne Wojny – Ostatni Jedi. Ponownie związaliśmy się z naszymi ulubionymi bohaterami, a najlepsze filmowe sceny obejrzeliśmy wielokrotnie. Wciąż Wam mało? Nam też, ale na szczęście z pomocą przychodzą nowe zestawy klocków LEGO z serii Star Wars. Przyjrzyjmy się trzem nowiutkim pozycjom, stworzonym na podstawie filmowej historii.

LEGO Obrona Crait 75202

Obrona Crait (75202) to jeden z większych zestawów z tej serii, bo pudełko zawiera aż 241 elementów, służących do odegrania wielkiej, finalnej sceny bitwy z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Warto wspomnieć, że zbudowany przez na śmigacz Ruchu Oporu będzie uzbrojony w sprężynowe miotacze, odłączany przedział silnikowy i opuszczane ostrze, a do kokpitu włożymy minifigurkę. Z klocków, dostępnych w zestawie, zbudujemy także trójpoziomową wieżę dowodzenia, wyposażoną w miotacz klocków, różne rodzaje broni i narzędzia. Co więcej, podczas „bitwy” użyjemy również rozkładanego okopu z obracającym się działem laserowym i wyrzutnią sprężynową.

Zestaw zawiera aż pięć figurek: Kapitana Poe Damerona, Admirała Ematta, żołnierzy Ruchu Oporu oraz dwóch śnieżnych szturmowców Najwyższego Porządku. Dodatkowe akcesoria to pistolety blasterowe i elektroniczna lornetka Admirała Ematta.

Klocki – Szkolenie Rey i Luke’a Skywalkera

Kolejne ciekawe, warte odtworzenia sceny filmowe to szkolenie naszej bohaterki Rey, które prowadzi Luke Skywalker, czyli zestaw Szkolenie na Wyspie Ahch-To (75200). Z klocków zbudujemy tajemnicze, górskie schronienie – skalną chatkę z wyposażeniem i rozkładanym dachem, który ułatwia zabawę wewnątrz chatki. W chłodne noce nasi bohaterowie będą ogrzewać się przy ognisku, a Rey każdego dnia będzie ćwiczyć z pomocą obrotowego przyrządu treningowego.

Zestaw zawiera trzy figurki: Luke’a Skywalkera, Rey i Porg. Chatka jest wyposażona w rozkładane łóżko, małą kuchenkę z przyborami, materiałową zasłonę na drzwi i domek dla Porga. Nasi bohaterowie dysponują bronią: mieczem świetlnym Luke’a oraz kijami treningowymi.

Myśliwce Star Wars – Lego

A-Wing kontra TIE Silencer to 188 klocków, z których zbudujemy myśliwiec Ruchu Oporu oraz TIE Fighter, pilotowany prze Kylo Rena. Oba modele są wyposażone w wyrzutnie rakiet, miejsca na figurki oraz doskonale odwzorowują filmowe pojazdy. Co więcej, zestaw zawiera także ministację serwisową!

Komplet klocków zawiera dwie figurki: Kylo Rena oraz pilota myśliwca A-Wing, które wyposażymy w broń: miecz świetlny i pistolet blasterowy. Dwa różne pojazdy oraz postaci, należące do dwóch światów (Kylo Ren i żołnierz Rebelii) sprawiają, że dzieci, podczas zabawy, mogą wcielać się w białe lub czarne charaktery oraz odgrywać ulubione batalie pomiędzy walczącymi stronami.

Klocki LEGO to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek zabawek na całym świecie. Seria Star Wars to tylko jedna z pośród wielu linii klocków, które zostały wyprodukowane na przestrzeni lat. Klocki LEGO (których nazwa wzięła się od duńskich słów „leg godt”, czyli baw się dobrze) dostarczają maluchom masę kreatywnej zabawy, który rozwija uch umiejętności manualne i koordynacyjne, jednocześnie stymulując wyobraźnię. Nowe zestawy Star Wars można także połączyć z wcześniejszymi, budując fantastyczny, gigantyczny świat ulubionych bohaterów i emocjonujących wydarzeń filmowych.