Hama nie tylko dla dzieci – garść pomysłów i inspiracji

Szał na koraliki Hama trwa w najlepsze! I bardzo dobrze, ponieważ koraliki do prasowania do kreatywna zabawka nie tylko dla dzieci w różnym wieku, ale także dla młodzieży i dorosłych. Standardowe, płaskie prace układamy na specjalnych podkładkach, a gotowe projekty „prasujemy” żelazkiem. Plastikowe elementy stapiają się ze sobą, dzięki czemu możemy zdjąć całość z podkładki, a następnie wykorzystać ją do innego pomysłu. Najpopularniejszy rozmiar koralików to Midi, czyli średni. Koraliki w tym rozmiarze mają 0,5mm średnicy. W łatwy sposób, niewymagający doskonałych umiejętności manualnych, układamy koraliki palcami. Przy tym są na tyle małe, że w projekcie uwzględnimy pożądane szczegóły. Jeśli chcemy podnieść sobie poprzeczkę, możemy wybrać najmniejszy rozmiar (0,25mm) – musimy jednak uzbroić się w cierpliwość i w dobrą pęsetkę.

Koraliki Hama w 3d

Jak wspomnieliśmy, koraliki Hama to zabawka nie tylko dla dzieci. Oprócz czystej przyjemności i satysfakcji, płynących z własnoręcznej, kreatywnej pracy, zyskujemy o wiele więcej. Układanie koralików to zajęcie, które redukuje stres i pozwala się oderwać od codziennych problemów i trosk. Wspaniale ćwiczy umiejętności manualne i koordynacyjne, które zwiększają się przy każdym projekcie. Kwadratowe podkładki można łączyć ze sobą, uzyskując bazę o dowolnym rozmiarze. Na łączonych podkładkach ułożymy obrazy, które można oprawić i zawiesić w pokoju. Koraliki Hama to także technika artystyczna, stosowana przez twórców na całym świecie. Doszły nas słuchy, że nawet w Polsce organizowane są wernisaże prac osób, które wykonują reprodukcje słynnych dzieł sztuki właśnie z koralików Hama.

Ozdoby i biżuteria z koralików Hama

To jednak nie wszystko. Za pomocą koralików Hama wykonamy niezwykłe, oryginalne ozdoby do mieszkania, a nawet biżuterię! Z pomocą przychodzi sam producent – nasze pomysły na projekty czerpać możemy z książeczek z inspiracjami. Wiele fantastycznych tropów znajdziemy także w Internecie – na forach oraz w mediach społecznościowych. Większość przedmiotów, które można wykonać z koralików, opiera się na układaniu przestrzennym, które wcale nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Przykładowo, w przypadku pudełeczek z koralików, wystarczy osobno ułożyć każdą ściankę, zaprasować ją, a następnie połączyć, wtykając między siebie koraliki. Natomiast jeśli mowa o biżuterii, bardzo często pomijamy stapianie koralików, wykorzystując sznureczki, linki i łańcuszki do połączenia elementów. Wszystkie chwyty dozwolone!

Sztuka układania koralików

Przykładowe, niestandardowe prace z koralików Hama: 

Asortyment koralików Hama jest ogromny. W naszym sklepie znajdziecie wszystkie dostępne rozmiary: maxi, midi i mini, a także podkładki, papier do zaprasowywania, książeczki z inspiracjami i zestawy tematyczne (idealne na prezent!). Zapraszamy do odwiedzenia sklepu stacjonarnego w Rzeszowie oraz na naszą stronę internetową: www.panzabawka.pl

1 thought on “Hama nie tylko dla dzieci – garść pomysłów i inspiracji”

  1. Bardzo fajny artykuł, to ciekawe i rozwijające zajęcie dla dzieciaków. Należy pamiętać o bezpieczeństwie i nie dawać takich koralików bardzo młodym dzieciom, gdyż istnieje ryzyko zadławienia.

Comments are closed.