Instrumenty i zabawki muzyczne dla dzieci

Producenci zabawek wciąż projektują i tworzą nowe zabawki dla najmłodszych dzieci. Powstają coraz bardziej zaawansowane zabawki interaktywne, które bawią i uczą. Te zabawki odtwarzają dźwięki i melodie, bawią dzieci świecącymi przyciskami i przekładniami, uczą nowych słów, rozróżniania kolorów, kształtów, literek alfabetu i liczenia. Bardzo często zdarza się jednak tak, że zabawki interaktywne szybko się nudzą lub nie są w stanie skupić uwagi malucha na dłużej. Jeśli dziecko chętnie słucha melodii i piosenek, reaguje na bodźce dźwiękowe, to warto pomyśleć o alternatywie dla interaktywnych zabawek. Świetnym przykładem edukacyjnych, rozwojowych, muzycznych zabawek są produkty marki Halilit, w większości produkowane w Izraelu. Marka stawia na wysoką jakość dziecięcych instrumentów oraz testuje ich bezpieczeństwo. Wszystkie zabawki są zaprojektowane w ten sposób, by były proste „ w użyciu”, lekkie i wygodne, a przy tym wpływały na rozwój zmysłów malucha, zwłaszcza słuchu. Zabawki Halilit są odpowiednie już dla kilkumiesięcznych dzieci. Co oferuje producent? Zachęcamy do sprawdzenia!

Oferta marki Halilit

Czym cechują się zabawki muzyczne Halilit? W serii można wyróżnić dwa typy produktów – instrumenty muzyczne (bębenki, tamburyno, cymbałki) oraz zabawki muzyczne (marakasy, grzechotki, dzwoneczki). Każdy produkt jest dopasowany do poziomu rozwoju maluchów, a przy tym wyróżnia się pod względem kolorystyki, kształtu i przeznaczenia. Niektóre zabawki kupimy pojedynczo lub w zestawie, dzięki czemu dzieci pobawią się z innymi maluchami lub z rodzicami, tworząc swoją pierwszą muzyczną orkiestrę czy zespół.

Zestawy muzyczne

Jedną z najciekawszych propozycji z oferty Halilit jest zestaw instrumentów muzycznych Zestaw Urodzinowy, który śmiało można sprezentować maluchowi już na roczek. W środku znajdziemy aż sześć elementów. Bębenek – Ocean to okrągła zabawka z przezroczystą powłoką, pod którą znajduje się kolorowy, zabawny rysunek oraz grzechoczące małe kuleczki. Do tego dołączono trzy małe muzyczne zabawki – dzwoneczki, marakasy i kastaniety, które trzymamy w dłoni. Całości dopełnia przezroczysty roller z groszkami, które przelatują z góry na dół po plastikowej spirali oraz płyta CD z utworami dla maluszków.

Dziecięce instrumenty muzyczne

Gra na cymbałkach polega na tym, by uderzać w metalowe klawisze za pomocą pałeczki, wygrywając tym samym melodię. Każdy klawisz odpowiada pojedynczemu dźwiękowi. Niebieski ksylofon Halilit jest odpowiedni już dla półrocznych dzieci. W oprawie znajduje się osiem klawiszy, z których każdy jest innego koloru. Co więcej, cymbałki rozwijają również umiejętności manualne i koordynacyjne, a dziecko może bawić się nimi nawet przez kilka lat, doskonaląc swoje umiejętności.

Każdy rodzic doskonale wie, że uderzanie o różne przedmioty to świetna zabawa dla dziecka. Aby uniknąć dodatkowych szkód i zniszczeń, wystarczy wręczyć maluchowi bębenek! Marka Halilit posiada ich kilka w swojej ofercie. Mój pierwszy bębenek ma 15 cm średnicy, dołączone żółte pałeczki i ciekawą szatę graficzną. Na środku powłoki bębenka znajduje się kolorowy, uśmiechnięty kleks, a poniżej instrument zdobią barwne kółeczka. Zabawka jest lekka. Maluch może nawet położyć ją sobie na kolanach i radości wygrywać rytm muzyki, odkrywając samodzielnie prawidłowości działania instrumentu. Podobne emocje u maluchów budzi tamburyno Halilit. Jest to kolorowa obręcz, którą łatwo chwycić w rączkę. Na niej są przytwierdzone małe talerzyki, które uderzają o siebie, gdy potrząsamy instrumentem.

Zabawki Halilit są mało popularne w Polsce, choć zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w wielu krajach Europy cieszą się uznaniem i dzieci, i rodziców. Muzykalność dzieci rozwija się już od pierwszych miesięcy życia. Co więcej, zabawa instrumentami i zabawkami muzycznymi rozwija także wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętności manualne i koordynacyjne, co przekłada się na ogólny rozwój maluszka.

Polecamy sprawdzenie oferty marki Halilit, których produkty są dostępne na naszej stronie internetowej.