Drewniane zabawki Melissa & Doug

Zabawki drewniane dla dzieci są wytwarzane od wielu, wielu lat, ale ostatnio znów cieszą się ogromną popularnością. Dlaczego? Istnieje kilka powodów. Pierwszy z nich to trwałość produktów. Zabawki drewniane nie niszczą się tak szybko jak ich odpowiedniki z tworzywa sztucznego. Są odporne na uszkodzenia, a nawet wielokrotnie upuszczony przez dziecko klocek czy samochodzik wciąż działa. Tego typu zabawki mogą służyć całemu rodzeństwu i być przekazywane kolejnym pokoleniom dzieci w rodzinie. Po drugie – drewno to bezpieczny materiał, który dodatkowo, w przypadku produkcji zabawek dla dzieci, ulega starannej selekcji, by odznaczał się wysoką jakością. Do jego pomalowania producenci używają wyłącznie nietoksycznych i ekologicznych barwników, farb i lakierów. Dzięki temu nie ucierpi w żadnym stopniu zdrowie maluszka, który postanowi włożyć zabawkę do buzi. Czy istnieje jakiś jeszcze powód popularności drewnianych zabawek? Pedagodzy i psycholodzy dziecięcy zgodnie twierdzą, że drewniane zabawki w niebywały sposób pobudzają wyobraźnię dzieci. Dzieje się tak dlatego, że tego rodzaju zabawki mają prostą formę, nie serwują maluchowi gotowych rozwiązań, lecz poniekąd zmuszają do tworzenia brakującej rzeczywistości w umyśle.

Czym zajmuje się firma Melissa & Doug?

Jedną z cenionych firm zabawkarskich, która skupia się na produkcji drewnianych zabawek jest amerykańska firma Melissa & Doug.  Być może część naszych czytelników kojarzy historię przedsiębiorstwa z wcześniejszych wpisów, jednak warto poświęcić jej chwilę uwagi. Młode małżeństwo – Melissa i Doug zaczęło wytwarzać pierwsze swoje zabawki w garażu. Wkrótce powstała nowa firma, która rozwijała się w szybkim tempie. Zapotrzebowanie na drewniane produkty było duże, a pomysły właścicieli genialne. Obecnie w asortymencie firmy znajduje się ponad 2000 zabawek dla dzieci w różnym wieku. Każdy produkt odznacza się wysoką jakością, oryginalnym wykonaniem i wartościami dydaktycznymi. Misją M&D jest „przywrócenie” dzieciństwa maluchom –czyli wspaniała radość i zabawa, puszczenie wodzy wyobraźni i genialne, dziecięce pomysły. Każda z zabawek, zanim trafi do produkcji, testowana jest przez szóstkę dzieci Melissy i Douga. Wiele z nich to odkryte na nowo, zaaranżowane zabawki z czasów dzieciństwa naszych rodziców czy dziadków. Oferta M&D zawsze spełnia nawet najbardziej rygorystyczne i surowe standardy światowych rynków, dzięki czemu rodzice mogą mieć pewność, że zabawka, która trafia do rąk ich dziecka, jest w pełni bezpieczna.

W asortymencie firmy znajdziemy mnóstwo różnych zabawek – od puzzli i układanek, poprzez drewniane akcesoria kucharskie aż po klasyczne klocki i zabawki edukacyjne. Wartymi polecenia są zabawki dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, które w atrakcyjny i przyjemny sposób pomagają dziecku poznać i zrozumieć świat oraz rozwijają pożyteczne umiejętności.

Zabawki manipulacyjne

Tablica z zatrzaskami to absolutny hit w ofercie Melissa & Doug. Znajdziemy na niej sześć kolorowych, numerowanych domków, zwróconych do nas frontem z drzwiami wejściowymi lub dużymi okiennicami. Każde z pomieszczeń można otworzyć, po wcześniejszym uporaniu się z zatrzaskiem. Po wykonanym zadaniu i otworzeniu drzwi, dziecko ujrzy wewnątrz domku kolorową ilustrację zwierzątka z podpisem. Każdy z sześciu zatrzasków działa na innej zasadzie, a maluch musi pogłówkować i popróbować swoich sił, zanim uda mu się otworzyć domek. Zabawa nie tylko doskonale ćwiczy zdolności motoryczne, manualne i koordynacyjne dziecka, ale wpływa także na umiejętność logicznego myślenia. Dzięki zawartości edukacyjnej dziecko pozna podstawowe kolory, liczby oraz nowe słowa.

Drewniane domki dla lalek

Na podobnej zasadzie maluch pobawi się z Domkiem z dzwonkami. Drewniany budynek jest wyposażony w czworo otwieranych na klucz drzwi. Każde z drzwi znajdują się na innej ścianie domku, są pomalowane na inny kolor i mają przypisany numer. Do zestawu dołączono komplet kluczy, za pomocą których maluch dostanie się do wnętrza budynku. Tylko który klucz włożyć do którego zamka? I tu zaczyna się zabawa – główkowanie i próbowanie aż do skutku. Otwieranie i zamykanie drzwi na klucz wpływa na zdolności motoryczne, manipulacyjne i koordynacyjne. Zabawka będzie trwać w polu zainteresowania dziecka przez długi czas. W zestawie znajdują się także cztery laleczki, a sam domek jest bogato ozdobiony i wyposażony. W starszym wieku maluch może bawić się figurkami, wymyślając cudowne historie, rozwijając tym samym swoją wyobraźnię i kreatywność. Zabawkę wyposażono w uchwyt, dzięki któremu łatwiej ją przetransportować.

Układanki i drewniane puzzle

Kolorowe układanki to dla dziecka bardzo rozwojowy trening. Co ćwiczymy? Rozwijamy wyobraźnię, kreatywność, zdolność do logicznego myślenia, motorykę, koordynację, zdolności manualne, spostrzegawczość i pamięć. W zestawie puzzli od Melissa & Doug znajdziemy 16 sześciennych, drewnianych klocków, z których dziecko ułoży sześć różnych, kolorowych ilustracji z misiami i pojazdami.  Klocki te są spore, a na każdym ich boku naklejono fragment obrazku, który trzeba złożyć w jeden. Ułożone ilustracje są świetnym punktem wyjściowym do nauki rozpoznawania kolorów, kształtów i nowych słów.

Nauka sznurowania butów

Wiele rodziców zgodzi się, że sporo dzieci ma problem z nauką sznurowania butów. Jest to problematyczne, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko już uczęszcza do przedszkola lub biega w wiązanych tenisówkach. Z drewnianym trampkiem od Melissa & Doug maluch nauczy się tej umiejętności podczas świetnej zabawy. Czerwony bucik posiada dziurki i czerwono – białą sznurówkę. Dziecko może do woli przewlekać, wiązać, rozwiązywać, zawiązywać i przeplatać długi sznurek. Nie tylko uczy się poprawnego sposobu sznurowania buta, ale ćwiczy także motorykę dłoni i koordynację ruchowo – wzrokową.

Drewniane jedzenie do krojenia

Fantastyczna zabawa szykuje się także z zestawem drewnianego jedzenia do krojenia. W skrzynce znajdziemy chleb, kanapki, warzywa i owoce oraz drewniany (tępy) nóż. Każdy z drewnianych produktów spożywczych jest podzielony na kilka części oraz połączony w jedno za pomocą rzep. Dzięki temu dziecko może pokroić drewniany bochenek chleba, a następnie znów złożyć go w całość. Taka zabawa uczy dziecka odpowiedniego trzymania produktów spożywczych oraz noża podczas krojenia żywności. Nie trzeba wspominać o tym, jak świetnie zabawa wpływa na rozwój dziecka, zwłaszcza pod kątem umiejętności manualnych. Wyróżnić za to należy doskonałą jakość produktu oraz widoczną dbałość o szczegóły. Każdy z elementów zestawu jest dokładnie pomalowany w taki sposób, by jak najbardziej zbliżyć wygląd zabawki do wyglądu warzyw czy owoców w rzeczywistości. Można także zauważyć pozytywny wpływ zabawki na niejadków, którym może polepszyć się apetyt.

W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele drewnianych zabawek od firmy Melissa & Doug. Gwarantujemy satysfakcję i zadowolenie z zakupionych produktów oraz długie godziny radosnej zabawy, połączonej z nauką i rozwojem kluczowych umiejętności.  Zapraszamy do naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego.