Witamy w fabryce zabawek!

Stali bywalcy Internetu z pewnością nie będą zaskoczeni wiadomością o najnowszej grze, która absolutnie zawładnęła sercami graczy na całym świecie. Mowa oczywiście o Poppy Playtime, pochodzącej z wytwórni gier MOB Games, której akcja rozgrywa się w opuszczonej fabryce zabawek.

Poppy Playtime gra online

Wspomniana wyżej popularna gra nosi tytuł Poppy Playtime i, jak już wspomnieliśmy, rozgrywa się w mrocznej, nieczynnej fabryce zabawek. Pozornie jest to opuszczone, niezamieszkałe miejsce, którego nikt nie odwiedza. No właśnie… pozornie.

Gra rozgrywana jest z pierwszoosobowej perspektywy i należy do gatunku Survival Horror. Należy tu wyraźnie zaznaczyć, że przez producenta została ona określona jako nieodpowiednia dla osób poniżej 16 roku życia.

Rozpoczynając grę, wcielasz się w rolę byłego pracownika fabryki, który odwiedza to miejsce dziesięć lat po tym, jak załoga zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Gracz porusza się po opuszczonej fabryce i próbuje znaleźć przedmioty do zebrania oraz wydostać się z poszczególnych pomieszczeń. Zadanie z pozoru wydaje się dość proste, niestety szybko okazuje się, że gatunek gry (horror) dobrany został nieprzypadkowo. Twoim tropem podąża bowiem kilka stworów, które wyglądem przypominają urocze zabawki. Pozory i w tym przypadku nas zwodzą, ponieważ nasi nowi przyjaciele wcale nie są sympatyczni i mili. Ich zadaniem będzie przeszkodzenie graczowi w przejściu na następny poziom i nie zawahają się przed niczym, aby wykonać swoją misję.

Poppy Playtime – postacie

Najbardziej znaną postacią ze wspomnianej gry jest Huggy Wuggy. To niebieski, pluszowy stwór o szerokim, zębatym uśmiechu, którego spotykamy w pierwszym rozdziale po wejściu do lobby. Maskotka wygląda niepokojąco, ponieważ jej uśmiech ukazuje paszczę pełną ostrych zębów. Tym razem zmysły nas nie zwiodły! Huggy Wuggy nie jest naszym przyjacielem, a nawet wręcz przeciwnie. Zabawka uwielbia się przytulać, dlatego oplata gracza swoimi długimi łapkami i… dusi go. Twoim zadaniem jest uniknięcie morderczego uścisku Huggy’ego i otwarcie skrzyni, w której zamknięta jest lalka Poppy.

Drugi rozdział gry to nowy, niebezpieczny bohater. Tym razem naszym śladem podąża Mommy Long Legs – różowy, pluszowy pają o podobnie zębatym uśmiechu co Huggy Wuggy. Musisz wygrać trzy gry, przygotowane przez pajęczycę i zdobycie elementów kodu, który pomoże uwolnić lalkę Poppy.

W grze pojawiają się też takie postacie jak PJ Pug-a-Pillar, Kissy Missy, Bunzo Bunny, Prototype i Mini Huggies.

Huggy Wuggy – pluszaki i zabawki z gry

Niezwykła popularność gry sprawiła, że producenci zabawek postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich młodych klientów i zaprojektować zabawki, które wyglądają jak żywcem wyjęte z gry. Największą popularnością cieszą się pluszowe wersje Huggy Wuggy i Kissy Missy, które są mięciutkie i wyposażone w długie kończyny, najczęściej zakończone rzepami. Mimo, że sama gra nie jest przeznaczona dla dzieci, młodzi bywalcy Internetu, podążając za trendami w mediach społecznościowych, tworzą kolekcje tych kolorowych, choć nieco strasznych, zabawek. W naszej ofercie znajdziecie nie tylko duże, czterdziestocentymetrowe maskotki bohaterów, ale także mniejsze, dwudziestocentymetrowe breloczki z Huggym.

Wszystkie zabawki inspirowane grą Poppy Playtime znajdziecie w naszym sklepie internetowym.