Witajcie w Dolinie Muminków!

Wesołe, białe zwierzaczki z przyjaciółmi zapraszają do zabawy. Chyba nie ma takiej osoby na świecie, która chociaż z nazwy nie kojarzyłaby Muminków. Bajka animowana o ich przygodach należy do klasyków naszego dzieciństwa, a w ostatnim czasie Dolina Muminków przeżywa prawdziwy renesans!

Niebieski domek z czerwonym dachem, otoczony zielonymi wzgórzami, a w nim jego mieszkańcy: Mamusia Muminka, Tatuś Muminka, Mała Mi i oczywiście Muminek. Ich przyjaciele, Migotka, Ryjek i Włóczykij często ich odwiedzają, nic dziwnego, to najmilszy, najbardziej przyjazny dom w całej okolicy.

Klasyczna opowieść w odświeżonej wersji

Nostalgiczna podróż do Doliny Muminków może przybrać różne formy. W swoim asortymencie posiadamy różnorodne produkty, które ją ułatwią: bajeczki do czytania, książeczki z zagadkami na spostrzegawczość, a nawet słownik obrazkowy. Wszystko to będzie idealnym początkiem przygody z Muminkami, ale także prezentem dla kogoś, kto jest już z nimi zaprzyjaźniony.

Zasługę musimy przypisać przede wszystkim wydawnictwu Harper Collins Polska, które w ostatnim czasie wypuszcza na rynek coraz to nowsze propozycje o tematyce Muminków. W ofercie szczególną uwagę zwraca seria książek dla dzieci Trzy bajki przed snem, a w niej opowieści na dobranoc z bohaterami różnych popularnych bajek: Smerfów, Tomka i przyjaciół, Maszy i Niedźwiedzia oraz rzecz jasna Muminków. Największą atrakcją, oprócz oczywiście fascynujących historii w nich zawartych, są świecące w ciemności okładki. Nie tylko jest to więc doskonały sposób na wyciszenie dziecka przed snem, ale także pomoc w przyciągnięciu jego uwagi.

Kolejną świetną i uroczą pozycją jest seria kolorowych książeczek o przygodach Muminka, a w niej: Muminek i święto lodu, Muminek i złoty liść, Muminek i księżycowa przygoda, Muminek i gwiazdka z nieba. Kolorowe okładki z tęczowymi napisami przyciągną każde małe oczko, a duże litery i barwne ilustracje ułatwią i uprzyjemnią czytanie. W środku mali czytelnicy znajdą fascynujące, krótkie opowieści o Muminku i jego przygodach, które przeżywa z przyjaciółmi. Odkryją tajemnicę złotego drzewa, wezmą udział w spektaklu teatralnym z Tatusiem, Mamusią i Ryjkiem, będą mogli poślizgać się na łyżwach podczas Święta Lodu, sprawdzą, czy błyszczący kamyczek, który znalazł Muminek to najprawdziwsza gwiazdka z nieba i będą mieli szansę spędzić mnóstwo czasu, pełnego radości i zabawy w towarzystwie uroczych, białych stworków.

Zabawna nauka

W swojej kolekcji Harper Collins Polska przygotował także coś dla małych odkrywców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę nie tylko z Muminkami, ale także z językiem angielskim. Mowa o kolorowym, ilustrowanym słowniku polsko-angielskim z bohaterami opowiadań Tove Jansson. Dzięki niemu dzieci będą mogły poznać nazwy pór roku, miesięcy, części ciała, kolorów, kształtów i wiele innych. Nie ma lepszego sposobu na zachęcenie dziecka do nauki, niż zrobienie tego poprzez zabawę. Kolorowe, pięknie wykonane ilustracje autorstwa samej Tove Jansson służą nie tylko ozdobie tej książeczki, ale też jako pomoc naukowa. To na nich pokazane są poszczególne wyrażenia i słówka angielskie, przetłumaczone na język polski.

Ćwiczenie spostrzegawczości

Kolejnym wariantem podróży do Doliny Muminków jest kolekcja Szukaj i znajdź, a w niej Muminki i zima i Muminki w dżungli. Zadaniem dziecka w tym przypadku jest odnalezienie na barwnych ilustracjach przedmiotów, zawartych w poleceniu. Dzieci przenoszą się do gorącej i niebezpiecznej dżungli albo do zimowej krainy i w obu tych miejscach muszą wytężyć swój wzrok, aby znaleźć wszystkie przedmioty wymienione w zadaniu. Kolekcja Szukaj i znajdź to doskonały trening spostrzegawczości, który można powtarzać wciąż od nowa. Znajdź szlafmycę Tatusia, muszelkę dla Migotki na plaży, albo przodka rodziny Muminków, który nie przepada za zimą.

Wszystkie książki z tej serii mają twardą tekturową oprawę, ich karty także są zrobione z tektury, dlatego posłużą dziecku długi czas, nawet jeśli będą używane wiele razy. A to nie ulega wątpliwości!

Propagowanie czytelnictwa

Opowieści o Muminkach, jak wspomnieliśmy, należą już do klasyków literatury dziecięcej. Dzieje się tak nie bez powodu. Ich bohaterowie nie tylko są uroczy i przeżywają zabawne przygody, ale także uczą wielu ważnych rzeczy. Każda opowieść zawiera morał, nawet jeśli nie jest on przedstawiony wprost. Tak więc każda książeczka o przygodach Muminka dostarczy wspaniałej rozrywki, ale będzie też w naturalny, niewymuszony sposób pouczająca dla dziecka, które będzie miało szansę samo wyciągnąć wnioski i brać przykład (lub nie brać) z postępowania bohaterów.

Dlatego właśnie książki o Muminkach autorstwa Tove Jansson zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, a przekaz, który ze sobą niosą oraz postacie, o których opowiadają są znane, cenione i popularne do dziś. Bardzo cieszy nas powrót tych klasycznych opowieści w odświeżonych wersjach, zwłaszcza dzięki wydawnictwu Harper Collins Polska. Wszystkie opisane książeczki znajdziecie w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!