Książeczki sensoryczne „Baw się i dotknij” od wydawnictwa Aksjomat – prawdziwa gratka dla najmłodszych czytelników

Nie od dziś wiadomo, że najmłodsi czytelnicy, którzy dopiero co poznają świat, niekoniecznie używają książeczek zgodnie z ich przeznaczeniem. Kartki często są wyginane, wyrywane i rzucane. Maluchy nie rozumieją tego, że to właśnie litery naniesione na papier stanowią opowieść słyszaną z ust rodziców lub dziadków.

Wydawnictwo Aksjomat przedstawia serię książeczek dla najmłodszych – przeznaczoną dla dzieci w wieku do trzech lat. Nie są to zwykłe książeczki – oprócz słów spisanych na kartach posiadają także piękne, kolorowe ilustracje oraz elementy oddziałujące na zmysł dotyku.

Czytaj, oglądaj i dotykaj

Oprócz tekstu spisanego na kolorowych, obrazkowych kartach każda książeczka z serii posiada silikonowe elementy, służące do dotykania. Dzięki temu Twoja pociecha słuchając czytanej historii nie będzie nerwowo uderzać o kartki książki, lecz z zaciekawieniem wysłucha tekstu, dotykając np. skrzydełek kolorowego motylka. Ma to bardzo pozytywny wpływ na koncentrację i wyobraźnię dziecka – pozwala skupić uwagę na wybranej historii i z zaciekawieniem słuchać opowieści.

Na łące, w dżungli lub na wsi …

Historie ukazane w książeczkach sensorycznych mają miejsce w różnych sceneriach. Twoje dziecko jest miłośnikiem przyrody, lubi długie spacery na łonie natury i cieszy się na widok zwierząt? Będzie zachwycone książeczką „Na łące”! Na jej kartach znajdują się pogodne wierszyki o zwierzęcych mieszkańcach łąki, dodatkowo maluch może dotykać silikonowych elementów oraz nazywać poszczególne, ukazane na obrazkach przedmioty.

Jeśli Twoje dziecko bardziej od lokalnych, preferuje dzikie i egzotyczne zwierzęta – książeczka „W dżungli” będzie dla niego idealna. Z zachwytem pogłaszcze po grzbiecie niebezpiecznego tygrysa i innych mieszkańców tropikalnych lasów.

Mamy również coś dla miłośników wiejskich, zwierzęcych przyjaciół. Na kartach książeczki „Na wsi” odnajdziemy wierszyki o mieszkańcach wiejskich zagród, nic nie stoi na przeszkodzie, by pogłaskać skrzydło wesołej kurki.

Książeczki sensoryczne – korzyści

Książeczki sensoryczne są doskonałym pomysłem na prezent dla dzieci niecierpliwych, które ciężko jest zainteresować słowem pisanym. Oprócz kolorowych, wyrazistych obrazków, maluchy mają możliwość stymulacji zmysłu dotyku poprzez obecność silikonowych elementów. Dodatkowo korzystanie z takiej książeczki ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni oraz kreatywnego myślenia Twojego maluszka. Książeczki gwarantują Ci doskonałą zabawę z dzieckiem. Pozytywnie wpływają na stymulację zmysłów a także pozwalają na ciekawy sposób poznawania świata.

Książeczki od wydawnictwa Aksjomat możesz zabrać gdziekolwiek zechcesz

Dużym atutem prezentowanych książeczek sensorycznych są ich niewielkie, poręczne wymiary oraz wysoka jakość wykonania oraz wytrzymałość. Doskonale sprawdzą się w podróży lub podczas oczekiwania w kolejce do lekarza. Gdy dziecko jest już znudzone swoimi zabawkami – podaj mu książeczkę sensoryczną od wydawnictwa Aksjomat. Dzięki niej Twoja pociecha przekona się, że czytanie to nie tylko czarne litery na białym tle, lecz także wesoła zabawa i doskonały trening wyobraźni.

Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu internetowego!