Piłki sensoryczne – hit czy kit?

Piłki sensoryczne – jaki wpływ mają na rozwój dziecka?

 

Rozwój sensoryczny dziecka jest niezwykle istotny już od życia rozpoczynającego się w brzuszku mamy, aż do około 7 roku życia. Integracja sensoryczna to proces poprawnej organizacji bodźców, które napływają z naszych receptorów. Mózg pociechy otrzymuje informacje ze zmysłów tj. wzrok, słuch, równowaga, dotyk, kinestezja, aby dokonać ich rozpoznania, segregowania, interpretacji oraz integracji z przebytymi doświadczeniami. To niezwykle ważne, ponieważ reguluje on prawidłową pracę układu nerwowego. Tak właśnie powstaje reakcja! 

Niekiedy bywa jednak, że dziecko nie rozwija odpowiednio określonych umiejętności względem swojej grupy wiekowej, co powoduje trudności w zachowaniu, jak i codziennym funkcjonowaniu. Stymulując jednak rozwój swojego niemowlaczka już od pierwszych dni życia, pozwalasz mu na poznanie otaczającego świata oraz pobudzanie najważniejszych zmysłów. Maluch potrzebuje Twojej bliskości – przytulenia, głaskania, bujania, kołysania oraz noszenia na rękach. Nieco później do stymulacji bodźców mogą posłużyć Ci piłki sensoryczne, które od lat cieszą się uznaniem wśród terapeutów, logopedów oraz rodziców. Stymulują przede wszystkim receptory czuciowe, redukują napięcie mięśni, a tym samym powodują rozluźnienie. Piłeczki będą świetną alternatywą do ćwiczeń w zaciszu domowym, rehabilitacji oraz masaży.

Zabawki EDUSHAPE

To amerykańska firma, która od ponad 30 lat istnieje na rynku edukacyjnych zabawek dziecięcych. Wykorzystuje swoje doświadczenie podczas projektowania i tworzenia ponadczasowych, oryginalnych, bezpiecznych zabawek, które bawiąc spełniają rolę edukacyjną i wspomagają rozwój maluszków na różnym etapie. Wszystkie zabawki EDUSHAPE posiadają wymagane certyfikat CE (europejski), atesty i spełniają wszelkie wymagane normy bezpieczeństwa.

Oto kilka propozycji:

  1. Piszczące piłki sensoryczne typu turlaczki

W zestawie znajdziemy trzy miękkie, gumowe piłeczki, które piszczą, gdy je przyciskamy. Piłeczki są lekkie i poręczne, mają wielkość około 15 cm. Łatwo nimi rzucić, złapać w rączki czy turlać po podłodze. Dodatkowo, kształt i faktura piłeczek rozwijają umiejętności manualne i koordynacyjne, pobudzają ciekawość i kreatywność. Polecane są dla dzieci od 6 miesiąca życia.

 

Więcej: https://www.panzabawka.pl/edushape-705393-zestaw-gumowych-pilek-sensorycznych-piszczace-turlaczki?search_query=edushape&results=32

2. Gumowe piłki sensoryczne typu jeżyk

Piłeczka jest gumowa o średnicy 10 cm/18 cm i ma na całej swojej powierzchni bezpieczne, gumowe „kolce”- wypustki, które stymulują poprzez dotyk. Ich wielkość i waga są dostosowane do małych rączek smyka, które łatwo może je złapać, podnieść, przeturlać czy rzucić. Z jeżykami można bawić się na tysiące sposobów i używać ich jako rekwizyt do różnych zabaw zręcznościowych, jak i ćwiczeń. Polecane są dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Więcej: https://www.panzabawka.pl/edushape-705100-gumowa-pilka-sensoryczna-10-cm-sredni-jezyk?search_query=edushape&results=32

3. Zestaw zabawek sensorycznych typu turlaki i jeżyki

W komplecie znajdziesz mix zabawek gumowych o różnych kształtach – podłużne, trójkątne, okrągłe oraz kolorach – czerwona, niebieska, żółta, półprzezroczysta, fioletowa, zielona. Każdą z nich wyróżnia coś niezwykłego. Niektóre z nich posiadają kolce, wypukłe pręgi, a inne są gładkie, bądź z kulkami w środku. Polecane są dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Więcej: https://www.panzabawka.pl/edushape-705199-zestaw-gumowych-zabawek-sensorycznych-jezyki-i-turlaki?search_query=edushape&results=32

Zabawki B. Toys

To kanadyjska firma, która na rynku działa już od ponad 20 lat. Zabawki inne niż wszystkie! Inspirują indywidualność, zaskakują kolorami, kształtami, dźwiękami i funkcjami. Rozwijają, stymulują wyobraźnię i zmysły. Zabawka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych zarówno dla dzieci jak i środowiska, posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Opakowania B.TOYS powstały z materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do powtórnego przetworzenia.

Kula sensoryczna z piłkami

Duża kula sensoryczna prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Jest w pięknym, czerwonym kolorze w w szlaczki, wypukłą fakturę i jest spłaszczona z jednej strony, co ułatwia zabawę smykowi. W pięciu otworach kuli, ukryte są mniejsze piłeczki, a każda jedyna w swoim rodzaju zapewnia odmienne doznania dotykowe. Wszystkie piłeczki mają średnicę około 7 cm, inny kolor i fakturę – pokryte materiałem, jeżyki czy w kwiatuszki. Można nimi bawić się w dużej kuli lub każdą z osobna. Polecane są dla dzieci od 6 miesiąca życia.

Więcej: https://www.panzabawka.pl/btoys-bx1153z-kula-sensoryczna-z-pilkami

Każda z przedstawionych propozycji wyróżnia się oryginalnością i wzorem, jednak łączy je jedno – przeznaczenie. Piłki sensoryczne zapewniają atrakcyjną, rozwojową zabawę na różnych etapach życia maluszka. „Rosną” wraz z nim bawiąc, a jednocześnie dostarczając wiele radości i mnóstwo frajdy przez długie chwile. Zabawki sensoryczne są uwielbiane przez maluszki i zazwyczaj przypadają do gustu od pierwszej chwili zabawy. To nic innego, jak nauka poprzez zabawę! Do dzieła!

Zapraszamy na naszą stronę internetową: https://www.panzabawka.pl/