Zabawki kontrastowe dla niemowląt – Mom’s Care Hencz Toys

Wybór pierwszych zabawek dla dziecka to niesamowicie ważna decyzja dla rodziców, która może wpłynąć na tempo rozwoju dziecka. Warto o tym pamiętać również w przypadku, gdy, odwiedzając znajomych lub wybierając się na rodzinne przyjęcie, chcemy obdarować najmłodsze maleństwo prezentem. Jedną rzeczą jest odpowiedni dobór zabawki do wieku dziecka – na opakowaniach zawsze umieszczona jest informacja o wieku minimalnym lub przedziale wiekowym. Ale przede wszystkim należy zwrócić uwagę na użyty materiał, funkcje zabawki oraz jej walory edukacyjne i rozwojowe. I chociaż na rynku istnieje mnóstwo firm, produkujących zabawki dla niemowląt, to wciąż powstają marki, które zaskoczą klientów swoimi pomysłami, a maluszkowi podarują wiele pięknych chwil z ulubioną maskotką, grzechotką czy zawieszką do wózka.

Na ostatnich targach zabawek w Kielcach mieliśmy okazję poznać wyjątkowe produkty polskiej marki Hencz Toys. Firma posiada 35 lat doświadczenia w tworzeniu zabawek dla dzieci. Dużym zainteresowaniem małych i dużych klientów cieszy się seria Mom’s Care, dedykowana maluszkom od pierwszych dni życia. I choć sporo zabawek Mom’s Care to produkty cenione i rozpoznawalne, to niewiele osób zdaje sobie sprawę, że wszystkie zabawki Hencz Toys są wytwarzane ręcznie (hand-made) w Polsce, z troską o wysoką jakość materiałów i wykonania. Zapraszamy do wpisu, który przybliży kilka flagowych, wartych polecenia zabawek, dostosowanych dla dzieci od pierwszych dni życia.

Ośmiornica prenatalna Mom’s Care

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów Mom’s Care jest ośmiornica prenatalna – zawieszka do przytulania. Maskotka ma wyszywaną główkę (z oczkami i uśmiechniętą buzią) oraz osiem miękkich, materiałowych macek, które odgrywają w przypadku tej zabawki kluczową rolę. Macki ośmiornicy są zaprojektowane w ten sposób, by przypominały niemowlęciu pępowinę, którą dotykało w brzuchu mamy. Dzięki temu produktowi w prosty sposób ukoimy niespokojne maleństwo. Warto także, przed podaniem dziecku maskotki, potrzeć ją o swoją skórę, by znajomy zapach pozostał z dzieckiem na dłużej.

Zabawka jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych – czerwona i biało – czarna (w paski). Do niej jest doszyty sznureczek, dzięki któremu zawiesimy zabawkę w łóżeczku lub w wózku, aby zawsze towarzyszyła maleństwu.

Zabawki kontrastowe Hencz Toys

Badania dowodzą, że kolorystyka zabawek ma ogromne znaczenie dla dziecka. Jeśli wydaje nam się, że pastelowe kolory (błękitny, różowy czy jasnozielony) będą najlepsze dla maluszka, to jesteśmy w błędzie. Niemowlęta lubią wyraziste kolory, zwłaszcza czarny, biały, czerwony i żółty oraz kontrastowe połączenia tych barw. Dzieje się tak dlatego, że zaraz po urodzeniu dziecko nie widzi i nie rozróżnia jeszcze wszystkich kolorów, więc nauka powinna przebiegać powoli i stopniowo. Zabawki Hencz Toys są projektowane przez specjalistów, którzy doskonale znają i rozumieją potrzeby swoich najmłodszych klientów. Zdecydowana większość zabawek z serii Mom’s Care jest dwukolorowa oraz posiada wzorzyste wstawki z geometrycznymi kształtami – paski, kratkę, szachownicę czy kropki. Dzięki temu niemowę nie tylko uczy się rozpoznawać kolory, ale także przyzwyczaja się do podstawowych kształtów. Zamieszczone poniżej zdjęcia pokazują tylko niektóre zabawki kontrastowe Hencz Toys.

Zawieszki i grzechotki sensoryczne

Jak już zauważyliśmy, zabawki Hencz Toys są doskonale przemyślane i zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach dzieci. Ulubioną zabawkę możemy powiesić nad łóżeczkiem i wózkiem lub dać dziecku do rączki. Miękkie, miłe w dotyku zabawki kojarzą się maleństwu z bezpieczeństwem i ciepłem, które odczuwało przez ostatnich dziewięć miesięcy. Kontrastowe kolory i geometryczne figury wpływają na rozwój zmysłów dziecka, stopniowo przyzwyczajając je do widzenia i rozróżniania podstawowych kolorów i kształtów. Ale to nie wszystko! Zabawki z serii Mom’s Care są sensoryczne. To oznacza, że poprzez materiał i fakturę wpływają na rozwój zmysłu dotyku malucha. Zawieszki, grzechotki i maskotki Hencz Toys są zszyte z różnych tkanin (bawełna, minky, satyna), podszyte szeleszczącą wkładką, uzupełnione o kolorowe metki, sznureczki, wstążki i wystające elementy. Kluczową rolę odgrywają zwłaszcza metki, które rozwijają spostrzegawczość i koncentrację dziecka.

Spośród kilkudziesięciu produktów, warto zwrócić uwagę na sensoryczne książeczki, zawieszki do wózka, grzechotki i przytulanki. Jednym z rozpoznawalnych produktów marki jest piłeczka puzzlowa Takane, która składa się z miękkich, połączonych sznurkiem elementów, które można zaplatać i rozplatać, układać w różnych konfiguracjach, dzięki czemu noworodek pracuje nad mięśniami nadgarstka.

Wiele z Was pewnie poznało już Tymka! Tymek to kontrastowa żyrafa w czarno – białe paski. Ma kolorowe uszy oraz grzywę i ogon z metek, za które można złapać i pociągnąć. W środku maskotki zaszyto grzechotkę, która dodatkowo zachęca dzieci do wspólnej zabawy.

Zabawki Hencz Toys są naprawdę wyjątkowe! Bardzo atrakcyjne ceny łączą się z wysoką jakością i atrakcyjnością produktów. Wszystkie zabawki są produkowane w Polsce, hand – made i pozytywnie wpływają na rozwój niemowląt. W 2015 roku seria kontrastowych zabawek Mom’s Care została uhonorowana w prestiżowym konkursie Zabawkowicz.pl i otrzymała tytuł Najlepszej Zabawki roku 2015.

Więcej informacji o poszczególnych zabawkach Hencz Toys znajdziecie na naszej stronie internetowej, na którą serdecznie zapraszamy!