Nowości od Dumela – przegląd najpopularniejszych gier!

Wraz z pierwszym dniem września, nasi klienci rozpoczęli poszukiwania nowych, ciekawych gier, przy których mogliby spędzić jesienne wieczory w towarzystwie rodziny i znajomych. Ostatnim hitem mogą okazać się nowości od firmy Dumel, wśród których zaszczytne miejsce zajmują gry – zarówno planszowe jak i elektroniczne. Marka skupiła się na ,,średniej” grupie wiekowej, proponując rozgrywki logiczne, zręcznościowe oraz typowo rozrywkowe. W poniższym wpisie postaramy się wybrać kilka pozycji, które naszym zdaniem powinny zaciekawić każdego gracza. Zaczynajmy 🙂

 

Pierwszą zręcznościową potyczką, która przypadła nam do gustu to gra Szybka Taca. To typowa pozycja, w której liczyć będzie się refleks, skupienie, cierpliwość, a na samym końcu pomocna okaże się odrobina szczęścia. Zadaniem wszystkich uczestników gry jest wcielenie się w rolę kelnera i bezbłędne doniesienie kieliszków na tacy. To, jak będzie przebiegać ,,spacer z tacą” zależeć będzie od wylosowanych zadań – nie tylko dostarczamy klientom kieliszki, ale staramy wykonać się określona zadania. Utrudnieniem będzie wibrująca taca, której utrzymanie w prawidłowej pozycji będzie naprawdę trudne. Każdy z graczy losuje swoje zadanie, a punkty zliczy sama taca.

Grę polecamy zwłaszcza na spotkania towarzyskie w gronie przyjaciół i znajomych 🙂

 

 

Druga propozycja będzie idealna dla tych, którzy uwielbiają logiczne łamigłówki. Numbalee łączy pokolenia, a według producenta, uczestnicy gry powinni mieć ukończone minimum sześć lat. Nasze ,,sklepowe” doświadczenie podpowiada nam, że miłośnicy matematyki będą zachwyceni! O co chodzi w tej rozgrywce? Przede wszystkim o cierpliwość i umiejętność szybkiego liczenia. Numbalee proponuje aż 13 różnych gier matematycznych, które wspomogą rozwój logicznego i kreatywnego myślenia. Dołączone do zestawu tabliczki z liczbami to główny element gry – układamy je w taki sposób, aby wynik mnożenia, dzielenia, dodawania lub odejmowania był prawidłowy. Celem graczy jest pozbycie się wszystkich płytek i jak najszybsze udzielanie odpowiedzi.

 

 

Trzecia opcja zainteresuje wszystkich tych, którzy w grach pragną odnaleźć dużą dawkę pozytywnych emocji, uśmiechu i współpracy z innymi zawodnikami. Pensilly to zabawny długopis i nazwa całej rozgrywki. Gra łączy w sobie zasady zgaduj-zgaduli oraz popularnych kalamburów. Uczestnicy gry losują dwie karty – jedną zawierającą nazwy przedmiotów, a drugą określającą dane czynności. Następnym krokiem jest narysowanie wylosowanych haseł w taki sposób, aby pozostali gracze mogli odgadnąć nasze hasło. Zabawę będzie utrudniać i umilać długopis, nad którym…ciężko będzie zapanować – ale o tym musicie przekonać się samodzielnie, podczas rozgrywki!

 

Pizza Dumello to jedna z najbardziej pożądanych gier na wszystkich spotkaniach towarzyskich! Uwielbiają ją nie tylko smakosze włoskich smaków, ale również wszyscy Ci, którzy dobrze czują się w zadaniach wymagających dużo precyzji, refleksu oraz spostrzegawczości. Zasady gry są proste – należy zebrać wszystkie składniki potrzebne do tego, aby stworzyć trzy idealne, wybrane przez klientów pizze. Aby wygrać, gracze muszą szybko przeliczać ,,oczka” na kostkach do gry oraz porównywać je z liczbami, które znajdują się na kartach zamówienia. Wbrew pozorom, Pizza Dumello to rozgrywka wymagająca skupienia i koncentracji, ale jej zasady sprawiają, że na pierwszym miejscu zawsze stawiany jest uśmiech i dobra zabawa 🙂

 

 

Ostatnią polecaną przez nas grą będzie interaktywna piłka Fanzone! To totalny hit tego roku, który wzbudza ogromne zainteresowanie u chłopców w każdej kategorii wiekowej – absolutnie bez wyjątków 🙂 Fanzone to interaktywna gra, w której uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę z zakresu piłki nożnej. Pytania zadawane przez piłkę pochodzą z pięciu kategorii: Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów, Ligi angielskiej, Znanych piłkarzy oraz ciekawostek dotyczących sportu. Fanzone posiada dwa tryby rozgrywki – dla młodszej i starszej grupy wiekowej, dzięki czemu jest atrakcyjną pozycją najmłodszych fanów piłki nożnej oraz nieco starszych fanów sportu. Wygrywa oczywiście ta osoba, która odpowie poprawnie na jak największą liczbę pytań.

 

Każda z przedstawionych przez nas rozgrywek to gwarancja dobrej zabawy i miło spędzonego czasu. Gry od firmy Dumel angażują nie tylko nasz umysł, ale także refleks i całe ciało – są gwarancją kreatywnego myślenia oraz zmuszają do niebanalnych rozwiązań. Są idealną alternatywną dla popularnych w dzisiejszych czasach gier komputerowych, a co najważniejsze – grono fanów planszówek wciąż wzrasta!