Najlepsze gry na długie, jesienno-zimowe wieczory

Wraz z nadejściem jesieni oraz zimy, rodzice stają przed niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim jest zapewnienie odpowiednio kreatywnego zajęcia dla dzieci. Długie, mroźne wieczory nie sprzyjają atrakcjom na świeżym powietrzu, naturalnym jest więc fakt, że większość czasu spędzamy w domach. Idealną alternatywą dla internetowego świata i wirtualnych znajomości mogą być gry, które nie tylko pobudzą kreatywne myślenie, ale przede wszystkim zintegrują rodzeństwo, scalą więzi rodzinne i sprawią, że zimowe wieczory upłyną przy zdrowej, przepełnionej śmiechem, zdrowej rywalizacji.

O powrocie do korzeni, a właściwie do stylu spędzania wolnego czasu opartego na grze w planszówki mówi się głośno już od kilku lat. Pomimo tego, że statystyki mówią o zainteresowaniu planszówkami w wieku przedszkolnym, a następnie wśród grupy ludzi w kategorii wiekowej 25+, nasza branża coraz częściej zauważa tendencję do obdarowywania dzieci grami wszelkiego rodzaju. Nie ukrywamy, że jesteśmy zadowoleni z tego faktu – planszówki są bliskie naszemu sercu i z uśmiechem na ustach przedstawiamy klientom coraz nowsze wersje popularnych, tradycyjnych gier. Zainteresowanie grami wzrasta jesienią i zimą, na co niemały wpływ mają Święta Bożego Narodzenia oraz Mikołajki, które są doskonałą okazją do wręczania sobie prezentów. W tym wpisie przedstawimy kilka propozycji gier z różnych kategorii, w których świetnie odnajdą się zarówno mali miłośnicy rywalizacji, młodzież oraz dorośli.

Najlepsze gry planszowe

Najlepsze gry planszowe dla maluchów

W tej kategorii z czystym sumieniem polecamy klasyczne rozgrywki, które każdego roku zmieniają swoją szatę graficzną, często modyfikując również zasady gry. Dla najmłodszych dzieci idealne będą wszystkie wersje Grzybobrania. Fabuła gry jest łatwa i zrozumiała dla maluchów, a możliwość podróży po lesie i zbierania grzybków wprowadza rodzinę w dobry nastrój i zachęca do zdrowej rywalizacji. Na podobnej zasadzie opiera się gra Na jagody, w której głównymi bohaterami są ulubieńcy wszystkich dzieci, Trefliki! Ponadczasowy jest oczywiście Chińczyk oraz Warcaby. Nowością na sezon 2020/2021 jest seria gier Boom Boom, w której gracze zbierają karty z ulubionymi postaciami, grupują je w pary i uderzają w dzwoneczek. Kto pierwszy, ten lepszy!

Gry edukacyjne

Na tę kategorię uwagę zwracają nie tylko pedagodzy, ale również rodzice. Edukacyjne gry, które znajdują się w naszym sklepie przeznaczone są dla dzieci powyżej 2 roku życia, a poziom każdego zestawu dostosowano do możliwości i umiejętności maluchów. Niezwykle popularne produkty firmy Alexander i Trefl dają pole do pracy nad praktycznymi, często ścisłymi aspektami wiedzy. Nie zapomniano jednak o zabawie i rywalizacji, na którą liczy każdy mały naukowiec 🙂

Karciane wyzwanie

Gra w karty uwielbiana jest zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Dla najmłodszych proponujemy popularnego Piotrusia, który występuje w wersji z ulubionymi bohaterami – np. Psi Patrol lub Carsy! Zimowe wieczory będą idealne do tego, aby rozegrać turniej w Dobble! To jedna z popularniejszych gier, która posiada wersję tradycyjną oraz kilka nowych odsłon, m. in. z bohaterami Harrego Pottera. Dobble będzie idealną rozgrywka dla dzieci powyżej 6 roku życia, ale z doświadczenia wiemy, że dorośli uwielbiają stawiać czoła tej rozgrywce. Na polecenie zasługuje także karciana rozgrywa Uno oraz jej kolejna część – Dos.

Gry dla starszych dzieci

Kiedy nasze pociechy dorastają na tyle, że zwykłe planszówki przestają być atrakcyjne, nadchodzi pora na sięgnięcie po gry towarzyskie, logiczne i telewizyjne! To jedna z najbardziej obszernych kategorii, w której nie sposób wymienić wszystkich pozycji. W naszym czołowym, sklepowym rankingu zaszczytne miejsce zajmują oczywiście kalambury, które powoli zyskują miano gry ponadczasowej. Będą idealne dla kreatywnych dzieci, które lubią być w centrum uwagi i nie mają problemów z okazywaniem emocji. Kolejną propozycją są wszystkie wersje gry 5 sekund, których formuła opiera się na jak najszybszym udzielaniu odpowiedzi – tutaj okazję do wykazania się mają bystrzaki 😉 Dla tych, którzy wolą nieco bardziej spokojne rozgrywki proponujemy grę w Scrabble lub Blokusa, gdzie liczy się przede wszystkim nasza wiedza, analityczne oraz logiczne myślenie. A jeśli nasze dziecko uwielbia śledzić rozgrywki telewizyjne, prezent w postaci planszowej gry Milionerzy może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Po więcej gier i inspiracji zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie w zakładce GRY znajdą Państwo kilkadziesiąt propozycji wraz z opisami, cenami i zdjęciami 🙂