Małe konstruowanie

Modelarstwo to hobby, które wciąga. Samodzielne konstruowanie i budowanie daje ogromne poczucie satysfakcji. To zajęcie kreatywne, które wymaga czasu i cierpliwości, lecz efekty są powalające. Klasyczne modelarstwo bazuje na łączeniu elementów za pomocą kleju. Zazwyczaj są to bardzo drobne elementy, a niewłaściwie sklejone skazują na całkowitą porażkę, ponieważ nie jesteśmy w stanie ich rozkleić. Dlatego też niewielu rodziców proponuje swoim dzieciom przygodę z modelarstwem. Co mogą stracić? Konstruowanie, budowanie, sklejanie to perfekcyjne ćwiczenie umiejętności manualnych, koordynacji wzrokowo – ruchowej i dokładności. Rozwija także wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. Może mieć pozytywny wpływ na koncentrację i łagodzić skutki stresu i zdenerwowania. Własnoręcznie wykonany model, który może później służyć do zabawy, ma wartość sentymentalną, a złapanie bakcyla konstruktorskiego to hobby na wiele lat, które wzbogaca w ważne umiejętności i kształtuje pewne pozytywne cechy charakteru takie jak cierpliwość, opanowanie, dokładność.

Czym jest seria Mały Konstruktor?

Dla rodziców nieprzekonanych do tradycyjnych, sklejanych modeli, proponujemy przyjrzeć się bliżej serii Mały Konstruktor. Ta seria zabawek została wyprodukowana przez polską firmę Alexander, która w swoim dorobku ma już wiele doskonałych produktów. Przez lata działalności producent zdobył zaufanie polskich rodzin. Główną misją firmy jest nauczanie poprzez zabawę. Alexander celuje w tworzenie gier edukacyjnych, umysłowych i sprawnościowych, puzzli i kart oraz oferuje szeroki wybór gier familijnych, które bawią całą rodzinę.

Mały konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu. Modele składają się z różnej ilości elementów metalowych, wzbogaconych o kolorowe części z tworzywa sztucznego. W każdym zestawie znajdują się także narzędzia, za pomocą których można skręcić i rozkręcić pojazd. Do każdego z modeli dołączona jest instrukcja, która pomoże początkującym. Konstruowanie za pomocą skręcania elementów pomaga uniknąć frustracji spowodowanej niepowodzeniem i pozwala na powtórzenie operacji. Zabawki z serii Mały Konstruktor rozwijają umiejętności techniczne i zapoznają z podstawami konstruowania, uczą użycia poszczególnych narzędzi. Taka zabawa działa także korzystnie na proces zapamiętywania i przyswajania wiedzy.

Jakie modele konstrukcyjne oferuje firma Alexander?

Jakie modele skonstruujemy za pomocą zestawów od Alexandra? Przede wszystkim modele najróżniejszych pojazdów – samolotów, samochodów, pojazdów technicznych i drogowych. Wartym polecenia jest zestaw Chwytak, na który składają się 103 elementy lub zestaw Samolot z mniejszą ilością części. Oba zestawy dostępne są w bardzo przystępnej cenie, a polecane są dla dzieci powyżej ósmego roku życia. Skonstruowane modele wyglądają bardzo oryginalnie, świetnie będą prezentować się w kolekcji. Doświadczenie konstruktorzy mogą także spróbować swoich sił z budowaniem wedle swoich własnych pomysłów!

Jak działają klocki Geomag?

Dzieciom z wielką wyobraźnią, które uwielbiają tworzyć i mają głowę pełną pomysłów, polecamy zestawy konstrukcyjne Geomag. Geomag to klocki magnetyczne z gwarancją wysokiej jakości, produkowane w Szwajcarii. Producent zadbał przede wszystkim o wytrzymałość swoich produktów oraz o większą siłę magnesu. To wszystko sprawia, że można z nich tworzyć niebywałe i pomysłowe konstrukcje. Jak to działa? Klocki Geomag składają się magnetycznych pałeczek oraz niklowanych kulek. Połączone w odpowiedni sposób tworzą trójwymiarowe konstrukcje ruchome, a nawet obrotowe.

Czym wyróżniają się zestawy Geomag?

Sprawdźcie sami! Zestaw Geomag Mechanics to jeden z mniejszych zestawów z serii. Składa się 33 elementów. Czym się wyróżnia? Odpowiednio dostosowana siła przyciągania pozwala na wykorzystanie pola magnetycznego do wprowadzenia konstrukcji w ruch wirowy wokół własnej osi! Zestaw Geomag Panels to 68 części, które pozwalają na budowę niebanalnych konstrukcji trójwymiarowych z użyciem kwadratowych, trójkątnych i pięciokątnych paneli. Geomag Pink to produkt przeznaczony głównie dla dziewczynek. Elementy zestawu zachwycają biało – różową kolorystyką i ciekawymi wzorkami, co może skłonić dziewczynki to zabawy w konstruowanie, która przyciąga zazwyczaj chłopców.

Czy klocki magnetyczne są bezpieczne dla dzieci?

Geomag to gwarancja jakości i zachowania najwyższych norm produkcyjnych według dyrektyw Unii Europejskiej. Klocki magnetyczne są nietoksyczne, w pełni bezpieczne dla dzieci i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dostosowane są również dla małych dzieci – niektóre z zestawów rekomendowane są dla maluchów powyżej drugiego roku życia! Geomag to produkt ceniony, który cieszy się uznaniem na całym świecie. Klocki Geomag są polecane przez organizacje i stowarzyszenia, zrzeszające rodziców, pedagogów i nauczycieli. Zabawka jest symbolem inteligentnej rozrywki i pomaga w rozwoju umiejętności manualnych i umysłowych nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Z klasycznym modelarstwem Geomag ma niewiele wspólnego – klocki można ułożyć w różnych kombinacjach i dowolnie je konfigurować, jednak sama zabawa przynosi podobne korzyści.

Kreatywne konstruowanie to świetna rozrywka i wielogodzinna zabawa, która łączy przyjemne z pożytecznym i ma niebagatelny wpływ na rozwój dzieci. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu stacjonarnego i internetowego.