Co nowego w świecie PLAYMOBIL? Część I – zestawy dla chłopców

Czy wiedzieliście, że niemiecka firma założona w 1876 roku, producent słynnej linii klocków Playmobil, początkowo zajmowała się tworzeniem okuć i zamków do szkatuł? Właścicielem przedsiębiorstwa od samego początku była rodzina Brandstätter. Zakład przeszedł długą drogę, aby w końcu w 1921 roku zmienić swoją siedzibę na miasto Zirndorf i tam rozpocząć projektowanie, tworzenie i sprzedaż artykułów oraz zabawek metalowych. Pierwszy znaczący sukces przyniósł rok 1958, wtedy do produkcji wszedł znany po dziś dzień Hula-hoop. Dzięki wysokiej sprzedaży firma Brandstätterów znacznie się rozwinęła i włączyła do swojej oferty zabawki i artykuły z tworzywa sztucznego. Playmobil, który znamy dziś, wszedł na rynek w 1974 roku. Wtedy do sprzedaży trafia nowa zabawka systemowa – 7,5 cm figurka. Charakterystyczny, uśmiechnięty ludzik to symbol firmy, który z powodzeniem odnalazł stałe miejsce wśród sklepowych półek.

 

 

Obecnie firma Brandstätter Stiftung & Co. KG jest największym niemieckim producentem zabawek i od ponad 40 lat, m. in. dzięki serii Playmobil, cieszy się rosnącym zainteresowaniem dzieci i uznaniem rodziców. Producent rokrocznie proponuje odbiorcom odświeżone bądź zupełnie nowe serie zabawek różniące się tematyką i wyglądem. Dziś skupimy się na propozycjach zestawów Playmobil dla chłopców. Jesteśmy pewni, że wśród kilku opisanych poniżej produktów, każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

 

Playmobil SUPER SET – więcej niż klasyczne klocki

Super Set Playmobil to gwarancja niezwykłości i dodatkowych możliwości, które posiadają zestawy. W tej serii chłopcy mogą przenieść się w przestrzeń międzyplanetarną i zapolować na groźnych galaktycznych złoczyńców lub wcielić się w podwodnych poszukiwaczy zaginionego skarbu. Obydwa zestawy są wyposażone ciekawe elementy, dzięki którym zabawa jest jeszcze bardziej wciągająca i efektowna. Galaktyczne więzienie posiada podświetlaną kapsułę, w której można umieścić przestępcę. Z kolei poszukiwacze skarbu z powodzeniem poradzą sobie podczas zabawy pod wodą – zestaw można umieścić w wannie lub basenie, a dołączone boje będą realistycznie unosić się na powierzchni. Śmiało można stwierdzić, że zestawy Super Set Playmobil prezentują swoją zawartością innowacyjne rozwiązania, dzięki włączeniu do zabawy klasycznymi klockami nowych możliwości i ciekawych efektów. Takie zabiegi zwiększają nie tylko zainteresowanie serią, ale potęgują również jej uniwersalność i realizm.

Playmobil STARTER PACK – emocje na najwyższym poziomie

Co proponują Starter Packi fanom Playmobil? Można być pewnym jednego – słowem kluczem dla tej serii jest przygoda! Te z reguły niewielkie zestawy świetnie sprawdzą się jako rozszerzenie posiadanej kolekcji lub będą stanowić idealne rozpoczęcie przygody z klockami Playmobil. Chłopców interesujących się tematyką bitewną z całą pewnością przyciągnie zestaw rycerzy walczących o skarb. Dla fanów survivalu idealny będzie klockowy kurs pływania kajakiem. Wielka przygoda w małym wydaniu. Czego chcieć więcej? Playmobil Starter Pack jest serią na tyle pojemną, że zawiera w sobie mnóstwo ciekawych, niekiedy ekstremalnych propozycji.

Playmobil CITY LIFE – realizm zabawy

Mocno rozbudowana linia City Life oferuje wspaniałe zestawy, wiernie odwzorowujące różne sytuacje życiowe, miejsca, do których uczęszczamy każdego dnia, czym tworzy swój realizm i autentyczność. Miejskie życie charakteryzuje się swoją szybkością i nieprzewidywalnością. Na chłopców w tej serii czekają pojazdy, niosące na co dzień pomoc potrzebującym. Biało-pomarańczowy pojazd ratunkowy przemknie przez zakorkowanie ulice w mgnieniu oka, a kierujący nim ratownik bez wahania pomoże chorym i rannym. Innym ciekawym pojazdem z tej serii jest motocykl ratunkowy, który przewozi specjalistyczny sprzęt medyczny. Realistycznie oklejony i wyposażony świetnie uzupełni zestaw ratunkowy z serii City Life. Obydwie proponowane maszyny posiadają charakterystyczne elementy – migające światła, a nawet syrenę ostrzegawczą (samochód). Wybór takich zestawów nie tylko wzbogaci posiadaną kolekcję ale stworzy też świetną możliwość nauki przez zabawę.

Playmobil PIRATES – wszystkie ręce na pokład!

Kto choć raz nie chciał poczuć się jak kapitan statku pirackiego? Przygody, niebezpieczeństwa, ukryte skarby i dalekie podróże. Seria piracka wzbogaca się o niesamowity statek. Świetne wyposażona, pełna złota łajba zabierze kapitana i jego kamratów na spotkanie z kolejną niewiadomą. Piracki okręt ma charakterystyczne oflagowanie, a także wyposażony jest w działającą armatę i napęd, który z powodzeniem pozwala mu poruszać się w wodzie. Z tym zestawem można przenieść się do niesamowitego świata i wraz z piratami przemierzać niespokojne wody w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Wszystkie ręce na pokład! Piracka seria pozytywnie wpływa przede wszystkim na wyobraźnię dzieci i zachęca je do odkrywania tajemnic, rozwiązywania zagadek, a także aktywności i kreatywnej zabawy.

Playmobil COUNTRY – bliżej natury

Kto powiedział, że najciekawsze przygody muszą odbywać się w kosmosie lub w morskich odmętach? Dzięki serii Country chłopcy przeniosą się na wieś gdzie czekają na nich równie emocjonujące chwile. Praca na farmie to wiele obowiązków i mało czasu. W tych najcięższych zajęciach przydatny będzie traktor z przyczepą, który z łatwością przetransportuje zebrane z pól plony i zborze. Farma nie może obejść się bez świetnie wyposażonego budynku gospodarczego z silosem. Zabawki z tej serii pokazują dzieciom piękno natury oraz uczą szacunku i odpowiedzialności. Okazuje się, że niezapomnianą przygodę można przeżyć także na wsi, wśród zwierząt i maszyn rolniczych. Zestawy Country w wyjątkowy sposób zachęcą do odkrycia tajemnic, jakie skrywa farma. Ten nieoczywisty wybór może mieć w przyszłości bardzo pozytywne efekty.

Serie klocków Playmobil to świetny przykład na to, że w branży zdominowanej przez Lego, można odnieść sukces i z powodzeniem rozwijać się, tworząc ciekawe zestawy tematyczne. Niemiecki producent świetnie definiuje potrzeby rynku, wypuszczając co roku serie dedykowane zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Omawiane wyżej propozycje pokazują jak szeroki wybór pozostawia Playmobil swoim fanom. Z jednej strony międzyplanetarne podróże, z drugiej życie i praca na farmie. Warto zapoznać się ze wszystkimi propozycjami zestawów, aby samemu przekonać się, jak wiele światów dzięki nim można stworzyć. Jeśli ktoś nadal zastanawia się czy warto rozpocząć przygodę z serią Playmobil, odpowiadamy: TAK! 

A co z dziewczynkami? Również dla nich Playmobil przygotował niesamowite zestawy. Jakie? Warto poczekać na kolejny wpis, aby się tego dowiedzieć. 🙂