Stworki, które łączą pokolenia – fenomen Teletubisiów

Choć od premiery serialu animowanego o przygodach czwórki kolorowych stworków minęło prawie 25 lat, fenomen Teletubisiów wciąż pozostaje żywy. Z pewnością wielu młodych rodziców wychowało się na tej bajce, a teraz ich pociechy z zainteresowaniem śledzą historie wesołej gromadki. Tinky Winky, Dipsy, Laa Laa i Po, mimo tego, że już dawno osiągnęli symboliczną pełnoletniość, wciąż są przyjaciółmi wielu maluchów. Warto poznać historię tej kolorowej ekipy i sprawdzić, co nieustanie przyciąga do nich dzieci. Rynek zabawkarski oczywiście nie pozostaje wobec tego fenomenu obojętny i proponuje kolejne, coraz bardziej interaktywne produkty.

Historia kolorem się toczy…

Teletubisie (ang. Teletubbies) to serial animowany dedykowany najmłodszym dzieciakom. Lata produkcji bajki przypadają na lata od 1997 do 2001 oraz od 2015 do 2018. Właścicielem formatu jest niezmiennie stacja BBC. Łącznie powstało 365 odcinków, które wyreżyserowano przy wsparciu psychologa Andrew Davenporta, tak aby spełniały wymogi edukacyjno-rozrywkowe i przekazywały zrozumiałe dla najmłodszych komunikaty. Postacie Teletubisiów – fioletowego Tinky Winky, zielonego Dipsyego, żółtej Laa Li oraz czerwonego Po stworzyła Anne Wood.

Teletubisie w zawrotnym tempie zdobył popularność zarówno w swojej kolebce – Wielkiej Brytanii – jak i poza nią. Od początku serial był pozytywnie oceniany przez krytyków i doceniony za istotny wkład przekazywanych treści w rozwój edukacyjny i społeczno-kulturowy dzieci. Teletubisie zdobyły także prestiżową nagrodę BAFTA w 1998 roku oraz nagrodę Nickelodeon UK Children’s Award, czym ugruntowały swoją pewną pozycję na antenie. Bajeczka została przetłumaczona na 21 języków. W latach swojej największej świetności w Polsce była emitowana przez wiele stacji telewizyjnych, a osoby których dzieciństwo przypadło na przełom wieków, zwyczajnie nie wyobrażały sobie dnia bez czwórki kolorowych bohaterów.

Fenomen Teletubisiów rozprzestrzenił się nie tylko wśród dzieci. Popularność wśród nastolatków i młodych dorosłych zaowocowała pojawianiem się postaci z bajki na gadżetach, ubraniach, kubkach i innych drobnych akcesoriach. Tinky Winky, Dipsy, Laa Laa i Po podbiły rynek swoim zabawnym zachowaniem, niecodziennym językiem i zachowaniem. Choć niejednokrotnie Teletubisie były obiektem żartów i traktowane przez wielu mało poważnie, nie przeszkodziło to roześmianej drużynie w zdobyciu szczytów popularności niedostępnych dla większości bajkowych produkcji.

Kolorowe, pluszowe, interaktywne – zabawki inspirowane Teletubisiami

Mimo tego, że Teletubisie mają już swoje lata, wciąż istnieje żywe zainteresowanie zabawkami inspirowanymi postaciami z bajki. Obecnie największą popularnością cieszą się wersie pluszowe bohaterów, które dodatkowo zostały wzbogacone o interaktywne umiejętności. Maskotki charakteryzują się trwałym wykonaniem i wiernością odwzorowania serialowych postaci. Żywe kolory, uśmiechnięte buzie, wesołe duże oczka, charakterystyczne antenki na głowach i szare monitorki na brzuszkach to elementy nieodzowne w wyglądzie pluszowych odpowiedników Teletubisiów. Interaktywne zdolności zabawek ujawniają się po naciśnięciu na ich tułów. Dziecko usłyszy wtedy spersonalizowaną mowę każdego z bohaterów, a także typowe zawołania, wesołe okrzyki i zaproszenia do wspólnej zabawy. Szczególnie ciekawie prezentuje się cała kolekcja, z którą mały fan serii może odgrywać znane z animacji historie lub tworzyć własne opowieści z udziałem czwórki kolorowych stworków. Rozmiar Teletubisiów ( ok. 21 cm bez antenki) pozwala na zabranie zabawnej ekipy dosłownie wszędzie. Tinky Winky, Dipsy, Laa Laa i Po mogą towarzyszyć dziecku w podróży, w przedszkolu, na spacerze itp.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego i stacjonarnego, gdzie dostępne są wszystkie Teletubisie w formie pluszaków interaktywnych.