Wystrzałowe latawce od Melissa&Doug

Współczesny rynek zabawkowy oferuje różnorodne produkty, które miałyby zachęcić dziecko do zabawy na świeżym powietrzu. Od lat produktem topowym w tej kategorii są bańki mydlane, które znają się być produktem uniwersalnym i ponadczasowym. Jak się jednak okazuje, do łask dzieci wracają nasze zabawki z młodości – latawce!

 

Pierwotnym przeznaczeniem latawca wcale nie była zabawa! Aby poznać historię pierwszych latawców należy przenieść się kilkaset lat wstecz, do starożytnych Chin. Według dostępnych źródeł, konstruktorem pierwszego latawca był Lu Ban, a obiekt miał powstać ok. 500 r. p.n.e. Ich pierwszym przeznaczeniem były (o dziwo!) strategie wojenne: latawce malowano i charakteryzowano na wizerunek groźnych smoków, które siały postrach w szeregach wroga. Tradycyjne latawce zbudowane są ze szkieletu, które pokrywa płótno lub papier i nie posiadają własnego napędu.

 

Współcześnie latawce to uciecha zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Wykorzystywane są przeważnie na zewnątrz, przy sprzyjających warunkach pogodowych 🙂 Najnowsza seria tych zabawek pochodzi od firmy Melissa&Doug – lidera spośród drewnianych zabawek na rynku europejskim. Producenci poszerzyli nieco swój asortyment, a pomysł okazał się być strzałem w dziesiątkę!

 

Co wyróżnia latawce od firmy Melissa&Doug?

 

 

Przede wszystkim solidne wykonanie i gwarancja dobrej, długiej zabawy! Mocne szwy, żywe kolory i duże rozmiary zabawki zapewniają jej niezliczone grono małych fanów. Liderem może okazać się klasyczny wzór latawca, który mieni się kolorem czerwonym, żółtym i niebieskim. Tradycyjny kształt przypomina latawce, które kilkanaście lat temu budowali nasi rodzice i dziadkowie. Do latawca doczepiono długi sznurek, dzięki któremu jesteśmy w stanie kontrolować jego ruchu – nawet przy silnym i porywistym wietrze! Wymiary latawca po rozłożeniu to 60cm x 46 cm.

Dla wzrokowców doskonałym modelem może okazać się tęczowy wzór latawca. Od swojego poprzednika różni się tylko (i aż!) szeroką gamą kolorystyczną – estetyka jest przecież niezmiernie ważna! Szybując po niebie musi wyglądać niesamowicie! Jest łatwy w montażu i przeznaczony dla dzieci już od 6 roku życia.


A na sam koniec coś specjalnego! Latawce z wizerunkiem Ptaka i Smoka, które muszą trafić do kolekcji prawdziwych fanów kreskówek i bajek! Ptak-Latawiec to kolorowe połączenie, w którym odnajdziemy dwa białe oczy i rozłożone skrzydła w kolorze czerwonym, niebieskim i żółtym. Po rozłożeniu zachwyci nas swoim rozmiarem, jednak prawdziwe wrażenie zrobi dopiero wtedy, kiedy będzie szybować po niebie! Wyglądem dorównuje mu olbrzymi smok z długim ogonem! Jest na tyle realistyczny, że podczas lotu w przestworzach do złudzenia przypomina prawdziwego, groźnego gada! Do jego skrzydeł przywiązano czerwone sznureczki, które optycznie zwiększają jego rozmiary.

A na koniec kilka ciekawostek ze świata latawców:

  • Rekord świata w wysokości lotu latawca wynosi 9740 metrów
  • Przez kilka lat, sklepy z latawcami w Afganistanie były zamykane, a sama zabawka surowo zabroniona. Zakaz jednak zniesiono, a zaraz potem stały się jednymi z najbardziej popularnych produktów wykorzystywanych na świeżym powietrzu
  • Latawce często służyły do przeprowadzania eksperymentów naukowych. Dzięki nim wiemy m. in. o tym, że chmury burzowe naładowane są elektrycznie
  • Latawce to najstarsze i najprostsze konstrukcyjne przyrządy latające cięższe od powietrza.