Nowe kuchnie od firmy Melissa&Doug zachwycą Małych Kucharzy!

 

Gotowanie, mieszanie, smażenie, podgrzewanie, a może pieczenie? Od dzisiaj każdą z tych czynności wykonasz na dużej, funkcjonalnej kuchni od firmy Melissa&Doug! Nie od dziś wiadomo, że zabawy w odgrywanie tematycznych scenek związanych z gotowaniem to jedno z ulubionych zajęć zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Zabawę w kuchni spopularyzowały także różnego rodzaju programy kulinarne, zwłaszcza te, w których głównymi bohaterami są dzieci. Maluchy mają okazję nie tylko dopingować swoich faworytów, ale także podejrzeć pracę małych kucharzy, poznać kuchenne tricki, a w konsekwencji przenieść je do własnej kuchni.

 

 

Kuchnie od firmy Melissa&Doug dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: różowej oraz klasycznej, brązowo-szarej. W przeciwieństwie do innych tego typu zabawek, kuchnie są dostosowane do wysokości małych kucharzy – każda z nich po rozłożeniu ma około metra wysokości, co umożliwia dzieciom swobodną zabawę.

 

Tak oto prezentuje się różowa wersja kuchni, która będzie idealna dla małych kucharek! Zacznijmy od początku – smakosze słodkości w końcu będą w swoim żywiole! Otwierany piekarnik umożliwi im przygotowanie przepysznych ciast i babeczek, którymi będą mogli obdarować najbliższe przyjaciółki i rodzinę. Kuchenka z czterema ruchomymi palnikami praktycznie w niczym nie odbiega od tych prawdziwych, które znajdziemy w każdej profesjonalnej kuchni. Po prawej stronie znajdziemy lodówkę z mnóstwem miejsca na produkty, których potrzebujemy do przyrządzenia wyśmienitego dania godnego miana Mistrza Kuchni.

 

 

Druga wersja kolorystyczna przypadnie do gustu miłośnikom klasyki. Brązowo-szara kuchnia posiada identyczne funkcje jak jej różowa poprzedniczka. To, co mile zaskoczy małych kucharzy to funkcja działającej kostkarki lodu! Dzieci mogą przyrządzać soki, które schłodzą kostkami lodu – trudno wyobrazić sobie bardziej realistyczną formę zabawy, prawda?

 

 

Nad płytą palnikową znajduje się kuchenka mikrofalowa w zabudowie, w której mali mistrzowie gotowania będą mogli podgrzać przygotowane przez nich wcześniej potrawy. Obok znajduje się półka na przyprawy oraz miejsce, w którym możemy przypiąć karteczkę z przepisami i składnikami. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby zabawa w gotowanie przebiegała w komfortowej dla dziecka atmosferze i pozycji.

 

 

Planowanie posiłków, zabawa w przygotowanie dań i odgrywanie tematycznych scenek to aktywności, które bardzo korzystnie wpływają na rozwój psychiki dzieci. Wymyślanie określonych scenariuszy zabawy wpływa na wyobraźnię i kreatywność małych smyków, ćwiczy ich zdolności manualne, a w konsekwencji zachęca do prawdziwej pomocy w kuchni! Wygląda więc na to, że na zabawie z drewnianymi kuchniami od firmy Melissa&Doug skorzystają nie tylko dzieci, ale także ich rodzice 🙂

 

 

W zestawie znajdziemy pomoc w postaci instrukcji, która krok po kroku przeprowadzi rodziców przez proces ,,tworzenia” kuchni dla swoich szkrabów. Akcesoria do kuchni sprzedawane są oddzielnie, a bogaty zestaw garnków, naczyń oraz przypraw znajduje się w naszym sklepie internetowym. Serdecznie zapraszamy!